Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da Engellilere Engel Yok

Buca’da Engellilere Engel Yok
Buca Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşların ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor. Belediye, bünyesinde bulundurduğu üç adet özel donanımlı araç ile engelli vatandaşların hastane, kamu kuruluşları veya toplu olarak düzenlenen gezilerde ulaşımlarını ücretsiz olarak sağlıyor. Mesai saatleri içinde randevu sistemi ile verilen hizmette engelli vatandaşlar evlerinden alınıyor, işleri bittiğinde de tekrar evlerine bırakılıyor.

 

Buca Belediyesi, Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezi’ne kayıtlı 403 engelli vatandaşa mesai saatleri içinde sürekli hizmet veriyor. Belediyenin bu hizmetinden yararlanmak isteyenlerin Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezi’ne kayıt yaptırması yeterli. Randevu usulüyle verilen ücretsiz servis hizmeti ile evlerinden alınan engelli vatandaşlar talep ettikleri bölgelere ulaştırılıyor, işleri bitince de evlerine geri bırakılıyor. Araçları bozulup yolda kalan engellilerin de faydalandığı servis hizmeti sayesinde vatandaşlar taksi ve ambulans masraflarından da kurtuluyor. 
 
Doğuştan engelli 33 yaşındaki Yücel Günay Buca Belediyesi’nin ücretsiz ulaşım hizmetinden faydalanan engellilerden sadece biri. Doktora gidip muayene olmak istediğinde veya temiz hava alıp tatil yapmak istediğinde Engelli Merkezi’ni arayıp randevu aldığını mutlulukla anlatan Günay, Buca’da engelsiz yaşam sürmenin keyfini yaşadığını belirtti.
 
Hizmetten faydalanmak isteyen engelli vatandaşların, Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezi’nin 452 52 74 numaralı hattını arayarak randevu alması yeterli. 

Yayın Tarihi : 14.09.2016 : 10:43

Etiketler : Bucada    Engellilere    Engel    Yok    Bölge   


Yorumlar

2872
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN