Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'20 Milyon Vatandaş Bayram Ziyaretinde'

'20 Milyon Vatandaş Bayram Ziyaretinde'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’deki bütün göstergelerin iyiye gittiğini söyleyerek, "Bu bayram 20 milyon Türk vatandaşı bayram için ziyaretlere gidiyor. Olağanüstü hal uygulanan bir ülkede insanlar bayramlarını ailelerinin, yakınlarının yanında geçirmek için veya tatil yerlerinde dinlenerek geçirmek için yollara düşmüş vaziyetteler" dedi.

 

AK Parti Eskişehir İl Teşkilatının bayramlaşma töreni TCDD Düğün Salonu bahçesinde yapıldı. Bayramlaşma törenine Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti milletvekilleri Harun Karacan ve Emine Nur Günay ile çok sayıda partili katıldı. Bakan Nabi Avcı partililere hitaben yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’de bütün göstergelerini iyiye gittiğini söyledi. Avcı konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Türkiye ekonomide, gündelik hayatta, savunmada ve güvenlikte eskisinden çok daha iyi durumda. Daha da iyi olacağız. Bütün göstergeler daha iyiye işaret ediyor. Yeter ki biz, işte bugün burada en güzel örneklerinden birini gördüğünüz üzere birliğimizi, beraberliğimiz, kardeşliğimizi muhafaza edelim. Tabii bugün bayramın ikinci günü. Şu anda milyonlarca vatandaşımız bayram için memleketlerinde veya tatil yerlerinde. Çok küçük bir rakam vereyim size. Bu bayram 20 milyon Türk vatandaşı bayram için ziyaretlere gidiyor. Olağanüstü hal uygulanan bir ülkede insanlar bayramlarını ailelerinin yanında geçirmek için, yakınlarının yanında geçirmek için veya tatil yerlerinde dinlenerek geçirmek için yollara düşmüş vaziyetteler. 11 milyon vatandaş karayoluyla, 2.5 milyon vatandaşımız havayoluyla yani sayın Başbakanımızın söylediği gibi havayolunu halkın yolu haline getirdik. Bu bayram 2.5 milyon vatandaşımız da havayoluyla bayram ziyaretlerine gittiler. 1.5 milyon da demiryoluyla seyahat ediyor. Türkiye böyle dinamik bir ülke. Pek çok Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla vatandaşımız karadan, havadan, demiryollarıyla memleketlerine, bayram ziyaretlerine tatillerine gittiler. Yatırımlar aynı şekilde. Bütün göstergeler eğitimde, sağlıkta her alanda yatırım yüzdelerimiz geçmiş yıllara göre daha da artıyor ve artacak İnşallah."
 
Bakan Avcı konuşmasından sonra partililerle tek tek bayramlaştı. Partililer Avcı ve milletvekilleriyle tokalaşmak için uzun kuyruk oluşturdu.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün Çocuk Evleri Sitesi’ni ziyaret ederek burada kalan kimsesiz çocukların bayramlarını kutladı.

Yayın Tarihi : 13.09.2016 : 16:50

Etiketler : Bakan    Avcı    Milyon    Türk    Vatandaşı    Bayram    Ziyaretinde    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1143
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN