Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


MHP’li Akçay’dan Öcalan Tepkisi

MHP’li Akçay’dan Öcalan Tepkisi
MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İmralı’da tutulan terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın, Kurban Bayramı’nda kardeşiyle görüşmesine izin verilmesine tepki gösterdi. 

 

MHP Manisa İl Başkanlığı, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın katılımıyla Şehzadeler ilçe binasında bayramlaştı. Törende gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP’li Akçay, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’a, İmralı Cezaevi’nde kardeşiyle görüşme izni verilmesine tepki gösterdi. MHP’li Akçay, şunları söyledi:
 
"Türkiye Cumhuriyeti iradesi ve inisiyatifi olan bir büyük devlettir. Bu görüşme, hükümetin ve devletin kendi inisiyatif ve iradesiyle istediği zaman olur. İstediği zaman olmaz. Ancak bunun bayram öncesi bazı HDP ve PKK yanlısı unsurlar tarafından dayatma şeklinde, ’Efendim bizi Öcalan ile görüştürmeseniz şöyle olur, böyle olur’ gibi bir takım tehditler savurduktan sonra bu görüşmenin kesinlikle yaptırılmaması gerekirdi. Türkiye Cumhuriyeti’ne tehditle bir şeyler yaptırmak kadar densiz ve yanlış bir şey olamaz. Kesinlikle hükümetin de bu tür adımlardan uzak durması gerekir. Allah bu hainlere gün yüzü göstermesin ve bunca dayatmadan sonra bu görüşmenin de yaptırılmaması gerekirdi."
 
Açıklamanın ardından Erkan Akçay, partilileriyle tek tek bayramlaşarak sohbet etti.

Yayın Tarihi : 13.09.2016 : 12:48

Etiketler : Mhpli    Akçaydan    Öcalan    Tepkisi    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2675
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN