Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum’da Tatilcinin Tercihi Mavi Yolculuk

Bodrum’da Tatilcinin Tercihi Mavi Yolculuk
Kurban bayramı için tatil tercihlerini Bodrum’dan yana kullanan tatilciler, sabah bayramlaşmanın ardından soluğu plajlarda aldı. Çoğu tatilci, günübirlik turlarla ada ve koyları gezmeyi tercih etti. Bodrum’da otellerdeki doluluk oranının yüzde 70’leri aştığı belirtildi.

 

 
Kurban Bayramı tatili için başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi büyükşehirlerden Bodrum’a gelen tatilcilerin yanı sıra kente Hollanda ve Almanya’da yaşayan gurbetçilerinden akın ettiği görüldü. Turistik kente gelenler, şehir merkezindeki Kumbahçe ve Gümbet plajları doldurdu. 34 derece hava sıcaklığı ve 21 derece deniz suyu sıcaklığı nedeniyle bol bol güneşlendi, denize girdi, su sporları yaptı. Bazı turistler ise beach clup’leri tercih etti.
 
Saat 11.00’den itibaren ise Bodrum Limanı ve Halikarnas İskelesi’nden bindikleri tur tekneleriyle mavi yolculuğa çıkanlar; Kara Ada, Orak Adası, Akvaryum Koyu, Çatal Ada, Çavuş adasında bol bol denize girdi, tatilin tadını çıkardı.
 
Turistik tesislerde doluluk oranlarının yüzde 70’i aştığı belirtildi. Ankara’dan tatile gelen emekli jeoloji mühendisi evli ve üç çocuk babası 67 yaşındaki Can Kara, "Bu kez bayram tatili için Bodrum’u tercih ettik, pişman olmadık. Çok fazla turist olmaması bizi üzdü. Ancak bayram için yine yerli turizmde hareketlilik yaşanmaması esnaf için umut oldu. Biz de ada ve koyları içeren teken turuna çıktı buraları görülmesi gereken gerçek bir cennet" dedi. Günübirlik mavi yolculuğa çıkmayanlar ise yine Bodrum’da sahilleri doldurdu. Dünyaca ünlü Gümbet sahilinde hareketlilik yaşandı. Tatilciler, su sporları yapıp, güneşlenerek Bayram tatilini değerlendirdi.
 
Antalya’dan Kurban Bayramı tatili için Bodrum’a gelen İbrahim ve Ayşegül Öztürk çifti, tatillerinin çok keyifli geçtiğini söyledi. Antalya’da bir otelde aşçılık yapan İbrahim Öztürk, "Kurban bayramı tatili için Bodrum’a geldik. Gümbet’i tercih ettik, denizi ve otelleri güzel. Yerli ve yabancı turizmde en çok tercih edilen yerlerden biri. Bodrum’un tarihi yönleri de çok ön planda. Bu nedenle buraya geldik. Tatilimiz oldukça keyifli geçiyor" dedi.

Yayın Tarihi : 12.09.2016 : 16:49

Etiketler : Bodrumda    Tatilcinin    Tercihi    Mavi    Yolculuk    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6911
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN