Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Foça’da 11 Eylül Coşkusu

Foça’da 11 Eylül Coşkusu
İzmir’in Foça İlçesi’nin kurtuluşunun 94’üncü yıldönümü dolayısıyla fener alayının yanısıra ‘Piyano Eşliğinde Düetler’ etkinliği ve Foça Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konseri düzenlendi.

 

 
Yüzlerce vatandaş 11 Eylül Foça’nın kurtuluşunu coşku ve gururla kutladı. Kurtuluş programına katılanlar arasında, Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Garnizon Komutanı ve Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Özden Yağcıoğlu ve Belediye Meclis Üyeleri de yer aldı.
 
Fener alayı boyunca ellerindeki meşalelerle yürüyüp karanlığı aydınlatan vatandaşlar, marşlar söyleyip tek yürek oldu. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğretim Üyesi Dr. Çağrıhan Erkan’ın projesi ‘Piyano Eşliğinde Düetler’ dinletisinde vokal Atabey Aydın, viyolonsel-vokal Seher Aydın ve ney ile Oğuzhan Çakırefe sahne aldı. Çağrıhan Erkan, piyano ile klasik ezgiler üzerinde doğaçlamalar yaptı. Çok beğenilen dinleti, müzikseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğretim Üyesi Şef Atabey Aydın yönetiminde gerçekleşen Türk Halk Müziği Konserinde, Foça Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı. Koro üyelerinin birlikte ve solo olarak seslendirdiği eserler, müzikseverlerin büyük beğenisini kazandı. Etkinliklere katılan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e fiziki benzerliğiyle dikkat çeken tiyatro sanatçısı Göksal Kaya’ya vatandaşlar ilgi gösterdi. Foça’nın 11 Eylül Kurtuluş Günü’nü ve vatandaşların bayramını kutlayan CHP’li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, protokol üyeleriyle birlikte, ses ve saz sanatçıları ile koro üyelerine teşekkür çiçeği sundu.

Yayın Tarihi : 12.09.2016 : 14:54

Etiketler : Foçada    Eylül    Coşkusu    Bölge   


Yorumlar

4035
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN