Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Suriye’de Ateşkes Fırsatı Ortaya Çıktı''

''Suriye’de Ateşkes Fırsatı Ortaya Çıktı''
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Suriye’de bir ateşkes fırsatı ortaya çıktı, inşallah bu süreç kalıcı olur" dedi.

 

 
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kurban Bayramı namazını Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’ndeki Veli Tuncer Camii’nde kıldı. Namaz çıkışı cemaatle bayramlaşan ve çocuklara bayram harçlığı veren Bakan Çavuşoğlu, AK Parti ilçe başkanlığı ve Gazipaşa Belediyesi’ni ziyaret etti. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndaki halk bayramlaşmasına katılan Bakan Çavuşoğlu, burada Kore Gazisi Ahmet Akman’la sohbet etti.
 
Meydanda halka seslenen Bakan Çavuşoğlu, Türk milletinin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutladı. Bayramın tüm dünyaya huzur ve barış getirmesini, kan ve gözyaşının dinmesini dileyen Bakan Çavuşoğlu, "Suriye’de bir ateşkes fırsatı ortaya çıktı, inşallah bu ateşkes kalıcı olur ve siyasi dönüşüm, siyasi süreç başlar. Suriye’ye de yine Libya’ya, Irak’a, Yemen’e istikrar gelir, güvenlik gelir ve buralardaki kardeşlerimizin de gözyaşı diner. İnşallah bu Kurban Bayramı tüm bölgemizde ve dünyada barışa ve huzura vesile olur. Tüm milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı canı gönülden tebrik ediyorum. Mekke’ye, kutsal topraklara hac vazifesini yapmak için giden tüm vatandaşlarımıza ve Müslümanlar’a da evlerine sağlıklı bir şekilde dönmeleri için dua ediyorum" dedi.
 
Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Alanya’ya geçti.

Yayın Tarihi : 12.09.2016 : 11:38

Etiketler : Bakan    Çavuşoğlu    Suriyede    Bir    Ateşkes    Fırsatı    Ortaya    Çıktı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4062
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN