Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’ya Gençlik Merkezi Yapılacak

Buca’ya Gençlik Merkezi Yapılacak
BUCA gençlerinin kültürden spora tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayacak Buca Belediyesi Gençlik Merkezi açılışı için geri sayım başladı. Tınaztepe Mevkii’nde yaklaşık bin 200 metrekare alanda düzenlenen Merkez, çamaşırhaneden, fitness salonlarına, cep sinemalarından workshop alanlarına kadar kompleks halinde inşa edilirken aynı zamanda güneş panelleri ile kendi enerjisini kendi üretecek.

 

 
Genç ve üniversiteli nüfusu ile dikkat çeken Buca, muhteşem bir Gençlik Merkezi’ne kavuşmak için gün sayıyor. Tınaztepe Mevkii’nde 2900 metrekare inşaat alanına sahip, 5 katlı Buca Belediyesi Gençlik Merkezi, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği bir tesis olarak düzenlendi. İçerisinde; kütüphane, workshop alanları, 3 adet cep sineması, çamaşırhane, bowling salonu, konferans salonu, amfi tiyatro, fitness salonu, meslek edindirme kurs odaları ve dinlenme alanları bulunacak merkezin gençlerin yeni buluşma noktası olması hedefleniyor.
 
Merkez inşaatında incelemelerde bulunan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Gençlerimize, hem kendilerini geliştirebilecekleri hem de eğlenip spor yapabilecekleri derli toplu bir merkez oluşturduk. İsteyen dersini çalışacak, isteyen sinemaya gidecek, isteyen çamaşırını yıkayacak, isteyen de sporunu yapacak. Onlara keyifli ve gönüllerince kullanabilecekleri tesis oluşturup, sırtlarındaki yükü bir nebzede olsa almaya çalışacağız" açıklamasında bulundu.

Yayın Tarihi : 12.09.2016 : 11:32

Etiketler : Bucaya    Gençlik    Merkezi    Yapılacak    Bölge   


Yorumlar

4453
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN