Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Foça Kurtuluşunu Kutladı

Foça Kurtuluşunu Kutladı
İzmir’in Foça ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıldönümü törenlerle kutladı.

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamalar sabah Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Ardından Demokrasi Meydanı’nda devam eden kutalamalara Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, CHP’li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Garnizon Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, belediye meclis üyeleri, askeri ve mülki erkan ile Foça’lı vatandaşların katıldığı törenlerde Atatürk’e benzerliği ile tanınan tiyatro sanatçısı Göksel Kaya’da mareşal üniformasıyla yer aldı.
 
Törende konuşan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ Türk Ulusunun özgürlüğünü kazandığı Kurtuluş Savaşı ile diğer mazlum milletlere de örnek olduğuna ve onlarında kurtuluş savaşlarının ilk ateşini yaktığına dikkat çekerek Cumhuriyet ve Atatürk devrimlerinin ne pahasına olursa olsun yaşatılacağını söyledi. Başkan Demirağ, "Başkomutanımıza, Ata’mıza söz veriyoruz. Geleceğimizi, kutsalımızı, özgür, çağdaş ve uygar yetiştireceğiz. Vatanı onlara emanet edeceğiz. Yüce Atatürk, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.
 
Öğrenciler tarafından şiirler okunması, Foça Belediyesi klasik dans ve engelliler dans grupları ile halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve
 
Foça Belediyesporlu sporcuların tekvando gösterilerinin ardından gündüz programı sona erdi.
 
Kutlamalar gece düzenlenecek Fener Alayı ve Beşkapılar Kalesi’nde verilecek Türk halk Müziği konseri ile tamamlanacak.

Yayın Tarihi : 11.09.2016 : 14:00

Etiketler : Foça    Kurtuluşunu    Kutladı    Bölge   


Yorumlar

8612
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN