Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayram Tatili Yoğunluğu

Bayram Tatili Yoğunluğu
Kurban Bayramı tatilinin bugün mesai saatinin bitiminden sonra başlamasının ardından Atatürk Havalimanı’nda da yoğunluk yaşanmaya başladı. Dokuz günlük bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşların yoğun talebi üzerine havayolları ek sefer yapacak.

 

9 günlük bayram tatilinin başlamasıyla birlikte tatilini yurtdışı ve yurt içindeki tatil noktalarında geçirmek isteyen yolcular Atatürk Havalimanı’na akın etti. Yoğunluk nedeniyle başta Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Gidiş Terminal girişlerinde, check-in kontuarları önünde ve Pasaport kontrol bankolarında uzun kuyruklar oluştu. Görevliler yolcu işlemlerini hızlandırmak için yoğun çaba harcadı. Bayram tatili yoğunluğu nedeniyle Havayolları yetkilileri yolcularının uçuş saatinden en az 3 saat kala havalimanlarında olması konusunda uyarıda bulundu. Özellikle yeşil ve gri pasaport sahiplerinin işlemlerinde son olarak çıkartılan uygulama sonucu bekleme sürelerinin biraz daha arttığı bildirildi.
 
EK SEFERLER
 
Bu arada, havayolu şirketleri artan yoğun talep üzerine tatil bölgelerine ek seferler düzenledi. Buna göre Türk Hava Yolları yetkilileri toplamda gidiş ve geliş olarak 50 adet ek sefer düzenlediklerini belirterek bunların Antalya, Bodrum, Dalaman, Ordu-Giresun ve Trabzon’a yapılacağını belirttiler.
 
Pegasus Havayolları yetkilileri ise Kurban Bayramı süresince 96 ek sefer konulduğunu belirterek şu açıklamayı yaptılar:
 
“Pegasus, Kurban Bayramı dönemi boyunca uçuşlarına gelen yüksek talebi karşılayabilmek için çeşitli iç hat ve Kuzey Kıbrıs uçuşlarına toplam 96 ek sefer koydu.
 
Pegasus Hava Yolları, Kurban Bayramı ve sonrasına denk gelen 8 - 29 Eylül 2016 tarihleri arasına İzmir, Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Ercan, Hatay, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Kayseri, Mardin, Ordu-Giresun, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon çıkışlı-varışlı uçuşlarına yeni seferler ekledi.”
 
Dnur Hava Yolları yetkilileri ise yaptıkları açıklamada, “ Bayram tatili dönemi süresince Onur Air 150 bin yolcu taşıyacak.Kurban Bayramı dönemindeki yoğunluğu karşılamak için hem Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon ve Kıbrıs hatlarına ek sefer düzenleyecek hem de filosundaki geniş gövdeli uçaklarla uçuşlarını gerçekleştirecektir. Yur dışında da Amsterdam, Berlin, Düsseldorf, Paris, Viyana ve Kıbrıs’a ek seferler düzenlenecek” dediler.Atlas Havayolları yetkilileri ise toplam 22 ek sefer düzenleneceğini bildirdiler.

Yayın Tarihi : 09.09.2016 : 16:43

Etiketler : Atatürk    Havalimanında    Kurban    Bayramı    Tatili    Yoğunluğu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6325
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN