Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

9 Eylül Ruhu
İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılı nedeniyle mesaj yayınladı.

 

Dikmen, 9 Eylül mesajında şunları vurguladı:
 
“9 Eylül laik, çağdaş, demokratik cumhuriyete, kalkınmaya, kadınların her alanda özgürleşmesine, devrimlere açılan yoldur. Ulus olmaktır. Geride kalan saltanatın gerici, yobaz karanlığının aydınlığa eriştiği gündür. Anadolu’nun kurtuluş bayramıdır. 9 Eylül, büyük zorluklarla, binlerce şehitle, dökülen onca kanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için Cumhuriyet ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda, asla umutsuzluğa kapılmadan, laik, demokratik, hukukun üstünlüğüne inanan, özgürlüklere saygılı, ayrışmadan, ayrıştırmadan, ötekileştirmeye izin vermeden ’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ diye haykırarak dimdik durma günüdür. Kentimizin olduğu kadar ülkemizin de köklü kurumlarından biri olan Şehit Gazeteci Hasan Tahsin ile simgelenmiş, İzmir tarihinde 70 yıllık varlığıyla önemli bir yere sahip İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve adını bu kutlu günden alan yayın organı “Gazetecilerin Gazetesiö 9 Eylül de Cumhuriyet’e ve ilkelerine bağlılığı ilke edinmiştir. Savunucusudur.
 
Ulusumuzu insanüstü bir gayretle ’Akdeniz’ hedefine ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz."

Yayın Tarihi : 09.09.2016 : 15:55

Etiketler : Eylül    Ruhu    Bölge   


Yorumlar

9551
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN