Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yıldırım Japonya Devlet Bakanını Kabul Etti

Yıldırım Japonya Devlet Bakanını Kabul Etti
Başbakan Binali Yıldırım, Japonya Devlet Bakanı Yosuke Tsuruho’yu kabul etti. Yıldırım, Tsuruho’ya, ülkesinin Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği dayanışma dolayısıyla teşekkür ettiği belirtildi.

 

 
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen kabulde Japon Devlet Bakanı Tsuruho, Japonya Başbakanı Abe ve Japon Hükümeti’nin 15 Temmuz’da vuku bulan menfur darbe girişimi karşısında ülkemizle dayanışma mesajını iletmek üzere bu ziyaretin gerçekleştirildiği belirtilerek seçim bölgesi olan Wakayama’ya bağlı Kuşimoto halkının da iyi dilek ve temennilerini de beraberinde getirdiği ifade edildi.
 
Başbakan Yıldırım da, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Japonya’nın gösterdiği dayanışma için teşekkürlerini dile getirerek, FETÖ’nün, yapılanması bulunan her ülke için bir tehdit arz ettiğini, bu çerçevede, Japonya ile iş birliğine hazır olduklarını belirtildi.
 
Ertuğrul Fırkateyni faciasının yaşandığı Kuşimoto’nun, hem Türkiye tarihinde acı bir sayfa hem de Japon halkıyla dostluğun bir nişanesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, bu tarihi olayın her daim gelişmekte olan Türk-Japon ilişkilerine güçlü bir temel kazandırdığını, bu sağlam dostluk bağları üstünde üst düzey siyasi diyaloğu sürdürerek, Türk-Japon ilişkilerini geliştirmeyi arzu ettiklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 08.09.2016 : 21:33

Etiketler : Başbakan    Yıldırım    Japonya    Devlet    Bakanını    Kabul    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7355
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN