Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ödüller Sahiplerini Buldu

Ödüller Sahiplerini Buldu
Bayraklı Belediyesi’nin düzenlediği “Barış” temalı şiir yarışmasına 324 başvuru yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucu yarışmanın birinciliğini Zan” adlı şiiriyle Yaprak Damla Yıldırım elde etti.

 

Bayraklı Belediyesi vatandaşların sanat, kültür ve edebiyata olan ilgisini artırmak, sanatsal aktivitelere teşvik etmek, duygularını dile getirebilmelerine imkan tanıyabilmek ve yeni eserler üretmeye özendirmek amacıyla düzenlediği “Barış” temalı şiir yarışmasında dereceye girenler belli oldu.
 
İlk kez düzenlenen ve 324 kişinin başvuruda bulunduğu yarışmada dereceye girenler için ödül töreni Havuz Kafe’de gerçekleştirildi. Şairler Sina Akyol, Enver Ercan, Duygu Kankaytsın, Zeynep Uzunbay ve Altay Ömer Erdoğan’ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada “Zan” adlı şiiriyle Yaprak Damla Yıldırım birinci oldu. Neda Olsoy “Anne ben yasal mıyım?” adını verdiği şiiriyle ikinci, Eşref Karadağ “Üç Maymun” şiiriyle üçüncülüğü elde etti.
 
BİRİNCİYE 5 BİN LİRA ÖDÜL
 
Jüri, “Çiçeğime su vermeyi unutma” ile Recep Süğlün’ü, “Yitik sızı” ile Eşref Karadağ’ı ve “Salçalı ekmekli tabutlar” ile Bekir Dadır’ı mansiyon ödülü almaya layık gördü. Yarışmada birinci 5 bin lira, ikinci 3 bin lira, üçüncü bin 500 liranın sahibi oldu. Mansiyon kazananlar 500 lira ile ödüllendirildi. Bayraklı Havuz Kafe’de düzenlenen törende jüri üyeleri Sina Akyol, Enver Ercan, Duygu Kankaytsın, Zeynep Uzunbay ve Altay Ömer Erdoğan’a katkılarından dolayı plaket sunuldu. İlk üçe giren ve mansiyon alan şairlere plaketlerini jüri üyeleri takdim etti. Gece Neda Olsoy’un “Anne ben yasal mıyım?” adlı şiirini okumasıyla son buldu. 

Yayın Tarihi : 07.09.2016 : 12:20

Etiketler : bayraklı belediyesi    barış şiirleri    şiir ödülleri    şiir yarışması       


Yorumlar

1003
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN