Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İki İlçede 12 Kişi Tutuklandı

İki İlçede 12 Kişi Tutuklandı
İzmir'in iki ilçesinde FETÖ'ye karşı başlatılan operasyonlar kapsamında adliyeye sevk edilen 12 kişi tutuklandı.

 

İzmir'de Kemalpaşa ve Ödemiş ilçelerindeki operasyonlarda adliye sevk edilen toplam 23 kişiden 12'si tutuklandı.
 
Kemalpaşa'da 7 tutuklu
 
İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde, terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve sorguları sonrası adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden 7'si tutuklandı. 
 
Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla terör örgütü IŞİD ile bağlantısı saptanan kişilere yönelik 26 Ağustos'ta polis operasyon düzenledi. Çok sayıda örgütsel dokümanın ele geçirildiği operasyonda gözaltına alınan 9 kişinin sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Terör örgütü IŞİD'e elaman kazandırmak, örgüte lojistik destek sağlamak için çalışma yaptıkları belirtilen şüphelileri, İstanbul Atatürk Havalimanı'na yapılan saldırıdan sonra tutuklanan R.C.'nin yönlendirdiği belirlendi. Bu kişilerin Suriye'ye gönderdiği birçok militanın da halen örgüt saflarında, savaştıkları saptandı. 
 
Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ercan B., Müjde B., Mehmet Sadık K., İsmail Y., Taner T., Tayfun L., Kemal T. tutuklandı. Şüphelilerden 1'i adli kontrol koşuluyla serbest bırakılırken, 1'i de eksik evrak nedeniyle emniyete gönderildi.
 
Ödemiş'te 5 tutuklama
 
15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında İzmir'in Ödemiş ilçesi merkezli düzenlenen 'Gölbaşı-4' adlı operasyonuyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 5'i tutuklandı, 9 şüpheli serbest kaldı. 
 
Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı'nca sürdürülen soruşturma kapsamında İstanbul, Konya, Van, Aydın, Kırklareli ve Manisa'yı da kapsayan 'Gölbaşı-4' adlı operasyonda polis, geçen salı günü 16 şüphelinin yakalanması için 27 adrese eş zamanlı baskın yaptı. Yapılan baskınlarda gözaltına alınan 14 şüpheli işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden A.A., A.Ç., Ö.Ö., K.A. ve İ.Ç. tutuklanırken, serbest bırakılan 9 şüpheliden 6'sı için adli kontrol ve yurt dışı çıkış yasağı konuldu.

Yayın Tarihi : 07.09.2016 : 09:53

Etiketler : izmir    terörle mücadele    fetö operasyonu    gölbaşı 4 operasyonu       


Yorumlar

2965
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN