Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Emekli Astsubayı Dolandıran 2 Kişi Yakalandı

Emekli Astsubayı Dolandıran 2 Kişi Yakalandı
Kocaeli’nin Başiskele İlçesi’nde telefon dolandırıcıları, emekli astsuba K.G.’yi adının Fethullahçı Terör Örgütü’ne karıştığını söyleyerek korkuttu. Telefon dolandırıcıları ilk gün 46 bin lira ve 6 bilezik, ikinci gün 53 bin 700 TL, üçüncü gün 3 tabancayı alırken, emekli astsubaydan arsasını da satmasını istedi. Noterde emekli astsubay ile buluşan dolandırıcı baba ve oğlu yakalanarak tutuklandı.

 

Başiskele Yeniköy Mahallesi’nde oturan emekli astsubay 55 yaşındaki K.G.’yi telefonla arayan telefon dolandırıcıları, astsubaya adının Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmasına karıştığını söyledi. Telefon dolandırıcılarının yalanlarına inanan emekli astsubay, adının soruşturmadan çıkarılması için istenen parayı hazırladı. K.G. 1 Eylül tarihinde dolandırıcılara 46 bin lira ve eşine ait 6 bileziği teslim etti. Ertesi gün emekli astsubayı arayan telefon dolandırıcıları yeniden para istedi. K.G. bu kez 53 bin 700 lirayı dolandırıcılara verdi. Astsubay kendisini yeniden arayan dolandırıcılara üçüncü gün 3 tabancasını teslim ederken, dolandırıcılar arsasını da satmasını istedi.
 
Emekli astsubay K.G. yaklaşık 135 bin lira değerindeki arsasının satılmasının istenilmesi üzerine dolandırıldığını anlayarak polisi aradı. K.G. dün dolandırıcılarla noterde buluşurken, polis baskın düzenledi. Polis, 59 yaşındaki M.K. ile oğlu 23 yaşındaki M.K.’yı gözaltına aldı. Bugün adliyeye sevk edilen baba ve oğlu tutuklandı.

Yayın Tarihi : 06.09.2016 : 14:11

Etiketler : Fetö    Yalanıyla    Emekli    Astsubayı    Dolandıran    Kişi    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5831
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN