Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Baba Ve Oğuldan 6 Aydır Haber Yok

Baba Ve Oğuldan 6 Aydır Haber Yok
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde başlatılan operasyonlar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasında, evlerini terk etmediği belirtilen inşaat işçisi 42 yaşındaki Musa Varul ile oğlu 18 yaşındaki Cemal Vural’dan yakınları 6 aydır haber alamıyor.

 

Yüksekova’da PKK’lıların kazdığı hendek ve barikatları temizlemek için geçen 13 Mart’ta başlatılan sokağa çıkma yasağında, Güngör Mahallesi’ndeki evlerini terk etmeyen 6 çocuk babası Musa Vural ve oğlu Cemal Vural’dan haber alınamıyor. Anne Hanife Vural, 6 aydır oğlu ve torunundan haber alamadıklarını, perişan durumda olduklarını söyledi. Sokağa çıkma yasağı olduğu dönemde evlerini terk etmediklerini, fakat güvenlik güçlerinin gelip kendilerinden evlerini boşaltmalarını istediklerini belirten Hanife Vural, şöyle konuştu:
 
"Ben de çocuklarımla birlikte evi terk ettim. Bir süre ilçedeki okula yerleştik. Fakat oğlum Musa ve torunum Cemal ’evde kalacağız askerler evi arayıp gidecekler’ deyip evde kaldılar. Bir daha da kendilerine ulaşamadık. 6 aydır onlara ulaşamıyoruz. Erzurum’a DNA testi için iki defa gittik, bugün değil yarın belli olur diye 6 aydır çıkacak sonucu bekliyoruz. Evimiz 6 aydır taziye evi gibi. Çocuklarım ölü mü diri mi? Bize hiç bir bilgi verilmiyor. Tek istediğim biran önce haber almak. Perişan durumdayız."
 
Musa Vural’ın eşi Hemail Vural ise, "Operasyon sırasında evimizden çıkmadık. Operasyonlar mahalleye gelince bizim tahliye olmamızı istediler. Eşim ve oğlum evimiz yıkılmasın diye evimizden çıkmadı. ’Devlet evde olduğumuzu bilsin’ diyerek evden ayrılmadılar. 6 aydır bir haber, bir telefon dahi alamadık. 10 gün okulda kaldık operasyon bitti eve geldiğimizde evimiz yakılmış, yıkılmış ne eşimden ne de oğlumdan bir iz var" diye konuştu.
 
İlçede halen gece 23.00-06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı sürüyor.
 
 

Yayın Tarihi : 06.09.2016 : 12:01

Etiketler : Yüksekovada    Baba    Oğuldan    Aydır    Haber    Yok    Genel    Kanalben   


Yorumlar

1718
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN