Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


100 Dönüm Ormanlık Alan Kül Oldu

100 Dönüm Ormanlık Alan Kül Oldu
Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’ne bağlı İbribey mahallesinde tarım arazilerindeki anız yangını rüzgar etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Yangında 300 dönüm anız yanarken, 100 dönüm de ormanlık alan zarar gördü.

 

Yangın, ilçeye bağlı İbribey Mahallesi Çerkez gölü ve Kirezli mevkiilerinde meydana geldi. İki ayrı mevkide başlayan anız yangını rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek ormanlık alana sıçradı. Çevredekilerin ihbarı üzerine yangına Malkara Orman İşletme Şefliğine bağlı 4 arasöz ve 30 orman işçisiyle birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti. Uzun uğraşlar sonucu yangın kontrol altına alınırken yangında 300 dönüm anız yanarken, 100 dönüm de ormanlık alan zarar gördü.
 
İbribey Mahallesi muhtarı Salih Güler yangının anızdan ormana sıçradığını ifade ederek, “Çevre mahallelerden bizleri aradılar. Bizlerde hemen yangını orman işletme müdürlüğü ve itfaiye ekiplerine bildirdik. Yangın çıkan bölge çatak ve bayır bir bölge. Rüzgarında etkisiyle ormanlık alanda yandı” dedi.

Yayın Tarihi : 04.09.2016 : 20:12

Etiketler : Anız    Yangını    Ormana    Sıçradı    Dönüm    Ormanlık    Alan    Kül    Oldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2262
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN