Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnovasyonun Gülen Yüzü Makers Oldu

85. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın teması olan inovasyon, makers için ayrılan dev alanda ziyaretçilerin yaşayarak deneyimleyeceği bir maceraya dönüşüyor. Makers stantlarını, Folkart Fuar Sohbetleri'nde İzmir Maker Fair Genel Koordinatörü Tansu Uyar anlattı.

 

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın bu yıl için belirlediği inovasyon teması, fuar hollerinde eşsiz deneyimler sunuyor. İnovasyon için pilot oluşumsa makers hareketi... 
 
Makers hareketinin ne olduğunu ve maker kavramının içeriğini, İzmir Maker Fair Genel Koordinatörü Tansu Uyar, Folkart Fuar Sohbetleri'nde anlattı. Uyar, "7 yaşında lego yapan bir çocuktan tutun da, 77 yaşında evinde örgü ören anneannemize kadar üreten herkes için maker diyebiliriz. Önemli olan üretmektir. Son yıllarda gittikçe tüketime yönelen toplumumuzu üretimle buluşturmak adına çeşitli atölyeler kurduk. Bu atölyelerimize gelen ziyaretçiler muhakkak kendilerine göre bir şey bulabiliyor." dedi.
 
Uyar, makers standına gelen bir çocuğun, gördükleri karşısında hayatının bile değişebileceğini de şu sözlerle belirtti;
 
"Stantlarımıza gelen yetişkin bir birey, yaşıtlarının, akranlarının yaptığı yeni buluşları görebilir ve bundan tabii olarak etkilenebilir. Ancak standımıza gelen bir çocuksa buradaki inovatif ürünleri görerek, hayatını bu yönde şekillendirecek adımlar atabilir. Bu yüzden mutlaka aileler çocuklarını buraya getirmeli ve inovasyonla tanışmasını sağlamalılar." dedi.
 
Uyar ayrıca programda ekiplerinin gönüllülerden oluştuğunu ve kimi gönüllülerin senelik iznini ayarlayarak, kimilerinin de farklı şehirlerden gelerek ekibe katıldıklarını belirtip arkadaşlarına teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 04.09.2016 : 17:24

Etiketler : makers    izmir enternasyonal fuarı    folkart fuar sohbetleri       


Yorumlar

4024
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN