Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzin Sırasını Değiştirdi Şehit Düştü

İzin Sırasını Değiştirdi Şehit Düştü
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan askerlerden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Sercan Gedikli’nin ailesinin yaşadığı Edirne’deki evine ateş düştü. Evlerine gelen bir telefonla oğullarının yaralandığı haberini alan Gedikli ailesi, şehit haberini 54’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün’den aldı. Acı haberle gözyaşlarına boğulan nne Semra Gedikli, ‘yavrum daha çok gençti’ diye feryat eder...

 

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde bir grup PKK’lı terörist ile girilen çatışmada şehit olan 5 askerden biri olan 26 yaşındaki Sercan Gedikli’nin ailesinin oturduğu Edirne’deki evlerine ateş düştü. Eve gelen bir telefonla oğullarının yaralandığı haberini alan ve Edirne’de uzman çavuşluktan emekli olduktan sonra seyyar piyango bileti sattığı öğrenilen baba Cemal Gedikli, oğlunun durumunu sormak için 54’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na gitti. Burada oğlunun şehit olduğunu öğrenen baba Gedikli, Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün ile birlikte oturdukları Fatih Mahallesi TOKİ konutları C7 bloğa geldi.
 
Anne Semra Gedikli, oğlunun çatışmada şehit olduğunu eşi Cemal ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Afgün’den aldı. Acı haberle gözyaşlarına hakim olamayan anne Gedikli, “Yavrum daha çok gençti, sen bize gelemedin, biz sana geliyoruz oğlum" diye feryat etti. Şehit annesi Semra Gedikli’nin feryatları TOKİ konutlarında çınladı. Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan ve Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan da ailenin evine gelerek taziyede bulundu.
 
İZİN ÖNCELİĞİNİ EVLİ ARKADAŞLARINA VERMİŞ
 
Apartmanın önünde taziyeleri kabul eden baba Cemal Gedikli, şehit oğlu Sercan ile dün telefonda görüştüklerini söyleyerek, “En son dün akşam telefonla görüştük, operasyona çıkacağını söyledi. Ondan sonra da şehit oldu haberini aldık. Daha önce izne gelecekti ama evli arkadaşlarına izin sırasını verdiği için izne çıkamadı. Bayramda geleceğini söylemişti o da kısmet olmadı. Şimdi Sakarya’ya gidiyoruz, cenazemizi memleketimizde kaldıracağız” diye konuştu.
 
AİLE, AMBULANSLA SAKARYA’YA GÖNDERİLDİ
 
Acı haberin ardından sağlık ekiplerinin yardımıyla evden çıkan Semra-Cemal çifti ile kızları Elif Gedikli, Edirne Valisi Günay Özdemir’in talimatı doğrultusunda gelen ambulansa konuldu. Sağlık ekiplerinin yardımıyla yürüyen anne Semra Gedikli ambulansa bineceği sırada baygınlık geçirdi ve sedyeye alındı. Daha sonra Gedikli ailesi 112 ambulansı ile memleketleri Sakarya’ya doğru yola çıktı.
 
Edirne Valisi Günay Özdemir, Türkiye’nin bu tür felaketlerle her zaman karşılaştığını ancak haklın birlik ve beraberliğini asla bozmadığını söyledi. Vatanın kolay kazanılmadığını kaydeden Vali Özdemir, “Bu vatanı biz kolay kazanmadık, bunu Çanakkale’de gördüler, Dumlupınar’da gördüler, 15 Temmuz’da gördüler. Bütün terör örgütlerinin bunlar son çırpınışları. Vatandaş olarak, halk olarak biz bu işin üstesinden geleceğiz. Şehitlerimizde olsa, bu belayı en kısa sürede atlatacağız. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Şehidimizin babasına bir yerden telefon gelmiş yaralı diye haber vermişler. Daha sonra şehit olduğunu öğrendiler” diye konuştu.
 
KAYNARCA’DA TOPRAĞA VERİLECEK
 
Şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Sercan Gedikli’nin memleketi olan Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde toprağa verileceği belirtildi.

Yayın Tarihi : 03.09.2016 : 22:21

Etiketler : İzin    Sırasını    Evli    Arkadaşlarıyla    Değiştirdi    Operasyonda    Şehit    Düştü    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6049
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN