Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Ateşi Kütahya’ya Düştü

Şehit Ateşi Kütahya’ya Düştü
Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Hasan Yaşar’ın Kütahya’daki baba evi yasa boğuldu.

 

Evli 2 çocuk babası Uzman Çavuş Hasan Yaşar’ın şehit haberini Kütahya’nın Bahçelievler Mahallesi Berber Sokak’ta oturan anne Havva Yaşar ile şehidin eşi Canan Yaşar’a evlerine gelen askeri yetkililer verdi. Diyaliz hastası olan baba Mehmet Yaşar ise oğlunun şehit olduğu haberini hastaneden eve geldiğinde öğrendi.
 
’TELEFONLAR KAPALI OLACAK MERAK ETME’ DEDİ
 
Evli 3 çocuk babası Mehmet Yaşar oğlunun daha önce Kütahya’da bir fabrikada çalıştığını belirterek şöyle konuştu:
 
"Hasan askere gidip gelmişti. Burada bir porselen fabrikasında çalışıyordu. Uzman çavuşluk başvurusundan bizim haberimiz yoktu. Eve Isparta Eğridir’e eğitim için çağrı kağıdı gelince bizim haberimiz oldu. 2-3 yıldan beri uzman çavuştu. Dün kendisiyle telefonda görüşme yaptık. Konuştuk, muhabbet ettik. ’Baba Şemdinli’ye gideceğiz. Telefonlar kapalı olacak merak etme’ dedi. Devamlı böyle yapıyordu. Müsait olduğu zamanlarda bize cep telefonuyla mesaj atıyordu. Bugün de aradım. Telefon çaldı çaldı ama telefonu açmadı. Belki de o anda oldu. Belki de çatışmadaydı. Ne diyeyim vatan sağ olsun. Oğlumun en son Kütahya’ya geldiğinde bize ’Ben ölürsem beni dayımın yanına gömün’ diye vasiyette bulunmuştu. Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda da Kütahya’ya izine gelecekti."
 
KARDEŞİNİN ŞEHİT HABERİNİ AFYON’DAYKEN ALDI
 
Bu arada şehidin kardeşi Şükrü Yaşar, Ak Parti Kütahya Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olan ve Afyonkarahisar’da parti teşkilatıyla birlikte kampta bulunan ağabeyi Ersin Yaşar’ı cep telefonun arayarak kardeşleri Hasan Yaşar’ın şehit olduğu haberini verdi. Ersin Yaşar da kısa sürede Afyonkarahisar’dan Kütahya’ya geldi. Ersin Yaşar, Merkez Komutanlığı’nda görevli havacı albaya "Kardeşimin intikamının alındığı haberini sizlerden bekliyorum" dedi. Albay da "Şehidimizin intikamı alındı. 100 terörist öldürüldü" diye konuştu. Şehit uzman çavuş Hasan Yaşar’ın yarın Kütahya’da toprağa verilmesi bekleniyor.

Yayın Tarihi : 03.09.2016 : 20:59

Etiketler : Şehit    Ateşi    Kütahyaya    Da    Düştü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3828
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN