Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kültürpark İzmir Sergisi 1 Hafta Uzatıldı

Kültürpark İzmir Sergisi 1 Hafta Uzatıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark’ı yeniden tasarlayarak geleceğe taşımayı hedefleyen "Kültürpark İzmir" projesini tanıtmak için hazırladığı Pakistan Payvonu’ndaki sergi ilgi gördü. Ziyaretçi sayısının ve projeye olan ilginin her geçen gün artması üzerine, serginin 85. İEF’den sonra 1 hafta süreyle daha açık tutulması kararlaştırıldı.

 

 
İzmir’in kalbinde daha çok yeşil, daha az beton sloganıyla yürütülen “Yeni Kültürpark Projesi"nin tanıtımı için, 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın "inovasyon" temasına uygun olarak hazırlanan sergi, gördüğü ilgi nedeniyle 1 hafta daha açık kalacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin alandaki bina yoğunluğunu azaltarak yeşil miktarını 21 bin metrekare artıracak, geleceğe uzanan bir Kültürpark yaratmak amacıyla Pakistan Pavyonu’nda hazırladığı proje maketi ve video mapping uygulaması ilgi gördü. Sanal hostes, dokunmatik ekran ve video mapping uygulamaları ziyaretçilere adeta bir görsel bir şov yaşatan serginin ziyaretçi sayısı fuar süresince yükselen bir grafik çizdi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark İzmir projesini her İzmirlinin mutlaka görmesi ve bu konudaki önerilerini aktarması düşüncesinden hareketle 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın kapanacağı 4 Eylül’den sonra da serginin devam etmesi yönünde karar aldı. Önümüzde hafta başlayacak bayram tatiline kadar İzmirliler "Kültürpark İzmir" sergisini gezerek uygulanacak yenileme projesini tüm detaylarıyla öğrenebilecek. Sergi, 5-9 Eylül tarihlerinde 10.00-20.00 saatleri arasında gezilebilecek.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark projesinin tüm detaylarını, mevcut yeşil doku envanteri ve yapılacak çalışmaları www.kulturparkizmir.org adresindeki sitede İzmirlilerle paylaşıyor.

Yayın Tarihi : 03.09.2016 : 17:14

Etiketler : Kültürpark    İzmir    Sergisi    Hafta    Uzatıldı    Bölge   


Yorumlar

7428
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN