Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O İhaleyi Folkart Kazandı

O İhaleyi Folkart Kazandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Karabağlar ilçesi Uzundere Mahallesi’nde 280 konut ve 33 iş yerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi için yaptığı dördüncü ihaleyi, tek teklifi veren Folkart Yapı kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun onayından sonra kesinlik kazanacak ihaleye göre, firmayla sözleşme imzalandıktan sonra inşaat başlayacak.

 

 
Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar’da Uzundere ve Yurtoğlu mahallelerindeki 32 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabı için dördüncü kez ihale yapıldı. Mayıs ve haziran ayında yapılan ilk iki ihale, hiçbir müteahhit şirketin teklif vermemesi nedeniyle, temmuz ayında yapılan ihale ise tek teklifi veren Folkart Yapı’nın belgelerinin idari şartnameye uymaması nedeniyle iptal edilmişti.
 
Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi birinci etabı yapımı için yapılan dördüncü ihale yine tek teklif Folkart Yapı’dan geldi. Genel Sekreter Vekili Buğra Gökçe’nin başkanlık yaptığı ihale komisyonu, Folkart Yapı’nın belgelerini yeterli buldu. Tahmini bedeli 64 milyon 524 bin 862 TL olan projeyi yapmayı kat karşılığı taahhüt eden Folkart Yapı yetkilisi, bunun dışında ihaleyi kazanmak için 1000 TL daha teklif etti. Gökçe’nin rakamı biraz daha arttırması isteği üzerine 10 bin TL teklif verildi. Başka firma teklif vermiş olsa açık arttırma sonucu kazananın belirleneceği ihalede Folkart Yapı tek teklifi verdiği için sembolik teklif olan 10 bin TL’lik bedelle ihaleyi kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun onayından sonra ihale kesinleşecek. Folkart Yapı sözleşmeye davet edilecek. Bu süreçte itiraz gelmezse sözleşme imzalanacak ve yer teslimi sonrası inşaatlar başlayabilecek.
 
Şartnameye göre hak sahiplerine verilmek üzere Büyükşehir Belediyesi 139 konut ve 9 işyerini alacak. Folkart ise 141 konut ve 24 işyerinin sahibi olacak. İnşaatlar 600 günde tamamlanacak. Hak sahiplerine 36 ay kira yardımı yapılacak.
 
Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı tamamlandıktan sonra ticaret, ofis ve otel kompleksinin yanı sıra gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, futbol sahaları, tenis kortu içeren spor ve eğitim ağırlıklı bir spor kompleksi, sosyal ve kültürel merkezler, pazar alanı, otopark alanları ve yeşil alanlardan oluşan bir çekim merkezi haline gelecek. Tüm sosyal ve teknik donatı alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, yeşil alanlar ve yollar Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Yayın Tarihi : 01.09.2016 : 17:28

Etiketler : Uzundere    Kentsel    Dönüşüm    İhalesini    Folkart    Kazandı    Bölge   


Yorumlar

4271
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN