Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Efsane Filmin Oyununu da Görün

Efsane Filmin Oyununu da Görün
Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 85. İzmir Enternasyonal Fuarı, Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’ndaki muhteşem etkinliklerle devam ediyor. Folkart sponsorluğunda sahne alacak müzikal ve sahne şovları ile tiyatrolar, izleyenlere keyifli yaz akşamları yaşatıyor. Bugün (1 Eylül 2016) Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda efsane film Ölü Ozanlar Derneği’nin tiyatroya uyarlanan oyunu sahnelenecek.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 85. İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm hızıyla ve heyecanıyla devam ediyor. Folkart sponsorluğunda Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’ndaki etkinlikler fuarın en çok ilgi gören alanlarından bir oldu. Son olarak Cibali Karakolu ile dolan Açıkhava tiyatrosu, bugün ünlü film Ölü Ozanlar Derneği’nin tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. Ünlü oyuncu Can Gürzap’ın da yer aldığı tiyatro oyununu Hakan Altıner yönetecek.
 
Amerikalı yazar N.H. Kleinbaum'un aynı isimli romanından derlenen Ölü Ozanlar Derneği, Hakan Altıner’in yönetmenliğinde, Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda 1 Eylül’de izleyiciyle buluşacak. Usta oyuncu Can Gürzap’ın bir edebiyat öğretmenini canlandırdığı oyunda; Tayfun Yılmaz,  Sadi Özen,  Efe Yeşilay,  Metin Hasgül,  Berkay Şanveren,  Can Türkdoğan, Emre Çoldur,  Mekin Sezer,  Enes Daniş,  Onur Yaldız,  Alev Sezer, Gökhan Dost,  Hande Djavadi, İrem Uğural ve Banu Batur rolleri paylaşacak.
 
Ergenlik çağındaki birkaç gencin aşırı disiplinli bir yatılı okulda geçen hikayesinde, okul ve aileler tarafından üstlerine yüklenen başarılı olma sorumluluğu, ailelerinin onlar için seçtiği geleceği yaşamakla kendi istediklerini yapabilmenin önündeki engeller ve bunlarla başa çıkma yöntemleri anlatılıyor. Okula yeni atanan John KEATING, önlerine yeni bakış açıları sunarak, şiir dünyasına girmelerini, günü en iyi şekilde değerlendirebilmeleri ve Walt WHITMAN'ın dediği gibi hayata "kendi dizeleri ile katılabilmeleri" için farkındalıklarını artırmaya çalışması sahneleniyor. 
 
Fuar ziyaretçileri için ücretsiz olacak Atatürk Açıkhava Tiyatrosu gösterimleri saat 20.45’te başlayacak.

Yayın Tarihi : 31.08.2016 : 14:29

Etiketler : İzmir Büyükşehir Belediyesi    İZFAŞ    Folkart    Ölü Ozanlar Derneği       


Yorumlar

5554
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN