Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Duayen Gazeteciler Bir Arada

İzmir Enternasyonal Fuarı'ndan canlı yayınla ekrana gelen Folkart Fuar Sohbetleri, Türk basınının en önemli isimlerinden Ertuğrul Özkök'ü ağırladı.

 

Burak Cilasun / Ben TV

85. İzmir Enternasyonal Fuarı, Ben TV ekranlarında izleyiciyle bulşmaya devam ediyor. Ben TV Genel Yayın Yönetmeni Erol Yaraşi Folkart Fuar Sohbetleri'nde Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ertuğrul Özkök'ü ağırladı.

Çocukluğu ve gençliğini Kahramanlar'da Kültürpark ile iç içe geçirdiğini belirten Özkök, Kültürpark'a ilişkin hayalinin buranın bir eğlence adasına dönüşmesi olduğunu söyledi. BBC'nin bile artık eğlenceye ağırlık vererek şirket ismini değiştirdiğinin altını çizen Özkök, Kültürpark'ın da yapılacak bir düzenlemeyle bu hale getirilebileceğini dile getirdi. 

Ertuğrul Özkök, darbe girişimine karşı açıklama yapan ilk sivil olduğunun altını çizdiği programda bu durumun hülümetin tüm politikalarını onaylamak anlamına gelmediğini söyledi. Özkök Suriye politikalarına katılmadığını belirtirken, Türkiye'nin batıya kendini anlatmakta güçlük çektiğini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bu noktada hatalar yaptığını söyledi.

"Tek başıma savundum"

Ayrıca Özkök, Dünya Yayıncılar Birliği Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, farklı ülkelerden gelen 800'den fazla katılımcıya karşı tek başına savunduğunu söylerken, Aslı Erdoğan'ın tutukluluk haline de tepki gösterdi. Özkök bu konuyu Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile de görüştüğünü ve hem onun hem de kendisinin Aslı Erdoğan'ın yazılarında herhangi bir örgüt propagandası göremediğini ifade etti.

Öte yandan Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın sözleri üzerine başlayan CHE polemiğine ilişkin olarak Özkök, Kahraman'ı sert sözlerle eleştirdi. Özkök, Kahraman için "Twitter fenomeni mi olmaya çalışıyor?" dedi.

Yayın Tarihi : 31.08.2016 : 13:09


Yorumlar

7735
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN