Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Partili Şahin: TSK Suriye’de Kalıcı Değil

AK Partili Şahin: TSK Suriye’de Kalıcı Değil
AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili olarak, "Türk Silahlı Kuvvetleri’nin unsurları Suriye’de kalıcı değildir" dedi.

 

Karabük’te, ’Şehitlere Saygı Yürüyüşü ve Mehmetçikle El Ele Mitingi’ düzenlendi. Atatürk Anıtı’ndan başlayan yürüyüşe Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Ak Parti Karabük milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan da katıldı. Yaklaşık 5 bin kişi ellerinde Türk bayraklarıyla belediye bandosu eşliğinde ’Ne mutlu Türküm diyene’ sloganlarıyla Kent Meydanına yürüdü.
 
Meydanda halka hitap eden Şahin, Sevr Anlaşması’nı büyük bir zaferle yırtarak kabul etmediklerini, ancak bazı ülkelerin bunu hala çekmecelerinde muhafaza ettiklerini söyledi. PKK, FETÖ, DEAŞ gibi terör örgütlerinin Sevr’i yeniden hortlatmak isteyenlerin taşeronu olduğunu belirten Şahin, "94 yıl önce kendi orduları ile geldiler bize diz çöktüremediler. Şimdi taşeronları ile o terör örgütleri ile geldiler, bize diz çöktüreceklerini zannediyorlar. Başaramayacaklar. 94 yıl önce de başaramadılar, şimdi de başaramayacaklar" dedi.
 
Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde terörle mücadele etmek için sınır ötesinde operasyon başlattıklarını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:
 
"Çünkü, bu terör örgütleri oradan sürekli olarak sınır köylerimize bomba atıyorlar, füze fırlatıyorlar. Dolayısıyla Birleşmiş Milletler’in şartları gereği, yazılı metinleri gereği, sınırlarımızı korumak bizim görevimizdir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin unsurları Suriye’de kalıcı değildir. Teröre haddini bildirmek için, terör örgütlerine yaptıkları mezalimin, yanlışın hesabını sormak için oradalar. İnşallah oradaki görevimizi tamamlar ve silahlı kuvvetlerimiz kazasız belasız ülkemize geri döner. 780 bin kilometre vatan toprağını korumak ve bir tek çakıl taşının kimseye verilmemesi konusunda milletçe, güvenlik güçlerimizle inançlıyız, kararlıyız."

Yayın Tarihi : 30.08.2016 : 22:09

Etiketler : Ak    Partili    Şahin    Tsk    Suriyede    Kalıcı    Değil    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2847
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN