Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TGB'den Zafer Bayramı Yürüyüşü

TGB'den Zafer Bayramı Yürüyüşü
İzmir’de, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıl dönümünü düzenledikleri yürüyüşle kutladı.

 

Karşıyaka İZBAN önünde toplanan TGB üyeleri 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıl dönümünü düzenledikleri etkinlikle kutlarken, yürüyüşe CKD, Eğitim-İş ÇYDD, Genel Sağlık İş, TOBAV, TESUD, TEMAD, Emekli Subay Eşleri Derneği, Vardiya Bizde Platformu, Akademik-Der ve Vatan Partisi de destek verdi. Yürüyüşe katılanlar "Mustafa Kemal’in Askerleriyiz" sloganları atarken, "Güçlü Ordu Güçlü Türkiye" pankartı taşıdı. 
 
Yürüyüşün ardından basın açıklamasını okuyan TGB İzmir İl Başkanı Özgür Açıkgöz, "Bugünü öncelikle şehitlerimize ve cephede vatanı için mücadele veren Mehmetçiğimize armağan ediyoruz. Ateş ile sınanan bir milletin, emperyalizmi dize getirişinin anlamını, 30 Ağustos’un içerdiği manayı bugün daha iyi anlamak durumundayız. Milli mücadelede yan yana, omuz omuza, hiç bir ayrıma geçit vermeden ’söz konusu vatansa, gerisi teferruattır’ diyerek vatanımızı kurtardık. Şimdi yine Kurtuluş Savaşı’nın iradesiyle hareket etmek zorundayız. Çünkü o irade; cepheye mermi taşıyan, iki çorabından birini orduya veren, evladını şehit olmaya uğurlayan, gerektiğinde ise gözünü kırpmadan canını feda eden Türk Milletinin ordusuna sahip çıkma iradesidir. Bugün içinden geçtiğimiz süreç ancak Kurtuluş Savaşı iradesiyle zafere ulaşacaktır. Bu yüzden şimdi o irade; burada, ’millet ordu el ele’ demektir" dedi.

Yayın Tarihi : 30.08.2016 : 21:13


Yorumlar

3896
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN