Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fuar İlgisi, Kocaoğlu'nu Sevindirdi

Fuar İlgisi, Kocaoğlu'nu Sevindirdi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) dönemlerinde hiç aksatmadığı “fuar turu” geleneğini bu yıl da bozmadı. Kapılarını bu yıl 85. kez açan dev etkinliğin gördüğü büyük ilgiden hayli memnun görünen Başkan Kocaoğlu, her fırsatta farklı köşelerini dolaştığı Kültürpark’taki fuar alanında vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 390 milyon liralık yatırımla kente kazandıracağı tramvay projesinde kullanılacak ilk vagon ile bir süre sonra İzmir caddelerinde boy gösterecek ilk elektrikli otobüs de Başkan’ın İEF gezi programı içinde yer aldı. Kentin yeni araçlarını kalabalık gruplar halinde inceleyen İzmirliler, vagon içinde gördükleri Başkan Kocaoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdi.
 
Basmane kapısı girişinden sonra yan yana sergilenen iki modern ulaşım aracı, İzmir Enternasyonal Fuarı ziyaretçilerinin büyük ilgisini çekiyor. 85. İEF için İzmir’e getirilerek Kültürpark’taki “geçici” yerine yerleştirilen tramvay vagonu, şık tasarımı ve konforu ile öne çıkıyor. İzmir tramvaylarının Güney Kore’de özenle tamamlanan iç ve dış tasarımında, mavi ve turkuaz tonlarıyla deniz kenti vurgusu yapılırken, aynı zamanda İzmir’in güneşli havası ile canlı ve neşeli yapısı da dikkat çekiyor.
 
Konak ve Karşıyaka tramvay hatlarının yanı sıra, Türkiye'nin ilk elektrikli otobüs filosunu kurmak için de çalışmalarını kararlılıkla sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3 yıl içinde kente 400 elektrikli otobüs kazandırmayı hedefliyor. İlk etapta 20 adet “full” elektrikli otobüs satın alarak toplu ulaşımda İzmirlilerin hizmetine sunmak üzere harekete geçen ESHOT Genel Müdürlüğü, daha hızlı şarj edilebilen ve daha uzun mesafelerin kat edilmesine olanak tanıyan teknolojiler geliştikçe, filosundaki elektrikli otobüs sayısını da artırmayı planlıyor.
 

Yayın Tarihi : 29.08.2016 : 10:27


Yorumlar

1256
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN