Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Caz Günleri Büyük İlgiyle Başladı

Caz Günleri Büyük İlgiyle Başladı
Geçmişte fuarın en önemli gece kulüplerinden olan Mogambo’dan caz tınıları yükselmeye başladı. Folkart sponsorluğunda gerçekleşen Mogambo Caz Günleri’nde ilk konser Ayşe Gencer ve İmer Demirer tarafından gerçekleştirildi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), 26 Ağustos Cuma günü, 85. kez kapılarını Kültürpark’ta açtı. 26 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında, 10 gün sürecek olan Fuar, ziyaretçilerine; sanat, eğlence, teknoloji ve müzik dolu günler yaşatacak.
 
Folkart sponsorluğunda bu yıl ilk kez düzenlenen Mogambo Caz Günleri ile cazın önemli isimleri İEF’de buluşmaya başladı. Geçmişte fuarın en önemli gece kulüplerinden olan Mogambo’yı tekrar canlandıran etkinlikte, ilk konser caz müziğin en değerli kadın vokallerinden Ayşe Gencer ve trompetin önemli temsilcilerinden İmer Demirer tarafından gerçekleştirildi. Gencer ve Demirer kendi bestelerinin yanı sıra klasik caz standartlarından da parçalar içeren repertuarlarıyla dinleyicilere muhteşem bir caz akşamı yaşattı.
 
Ülkemizde caz müziğinin önemli iki temsilcisi vokalist Ayşe Gencer ve trompetçi İmer Demirer’in muhteşem performansıyla başlayan Mogambo Caz Günleri’nde, Fuar boyunca her gün, cazın önemli isimleri birbirinden muhteşem performanslarıyla cazın sihrini fuara taşıyacak. 

Yayın Tarihi : 28.08.2016 : 12:28

Etiketler : mogambo    caz günleri    izmir enternasyonal fuarı    folkart    ayşe gencer    imer demirer       


Yorumlar

6001
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN