Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sahne Tozu'nda Kayıtlar Başladı

Sahne Tozu'nda Kayıtlar Başladı
Sahne Tozu Tiyatrosu'nda yeni dönemin öğrenci kayıtları başladı. Üstelik her yaştan öğrencinin tiyatroya başlayabileceği farklı yaş sınıfları da mevcut.

 

Haldun Dormen'in sanat danışmanlığında, Çağlar İşgören'in yönetiminde olan Türkiye'de en iyi oyunculuk eğitimi veren 10 okul arasına giren Sahne Tozu Tiyatrosu 2016 - 2017 sezonu için hazırlıklarını tamamlayarak kayıtlara başladı. 
 
Sahne Tozu Tiyatrosu'nda 9 - 13 yaş çocuk grubu, 14 - 17 yaş mavi grup, 18 - 25 yaş ve üstü yetişkin grubu bulunuyor. İş hayatının yarattığı stresten kurtulmak isteyen, hobi amaçlı, kişisel gelişim amaçlı ya da tiyatro sanatını meslek edinmek için gelen birçok öğrenci Sahne Tozu Tiyatrosu'nda tiyatro oyunculuğunu öğreniyor. 
 
Sahne Tozu Tiyatrosu öğrencileri ise temel oyunculuk eğitimi alırken tiyatro sanatını sahne üzerinde öğrenmenin, öğrendiklerini uygulayabilmenin son derece faydalı olduğunu düşünüyor. Aldıkları eğitimden sonra Sahne Tozu Tiyatrosu'ndan ve tiyatro sanatından kopmak istemeyen yetişkin öğrenciler ise "Yeni Aktörler" mülakatına girebiliyor. 
 
Temel Oyunculuk başlığı altında tiyatro tarihi, sahne bilgisi ve uygulaması, doğaçlama, tiyatroda dil kullanımı, hareket, ritim, beden dili, jest-mimik, vurgu-tonlama, rol çözümlemesi, ses kullanımı ve yaratıcılığı arttıran sahne uygulamaları dersleri işleniyor.  
Ayrıca temel oyunculuk kursu dışında, Dr. Taşkın İşgören'in eğitmenliğinde Türkçe diksiyon kursu vardır.
Kontenjan sınırlıdır. Geç kalmadan 0232 445 20 33 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 
 

Yayın Tarihi : 26.08.2016 : 15:58

Etiketler : sahne tozu tiyatrosu    haldun dormen       


Yorumlar

1177
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN