Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gelecek Yıl Tema Ne Olacak?

İzmir Enternasyonal Fuarı'nda açılış saatine geri sayım yapılırken, fuara yönelik olarak bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda İzmir Enternasyonal Fuarı'nın, İzmir'in ve Türkiye'nin gücüne vurgu vardı.

 

Burak Cilasun / Ben TV
 
Ziyaretçilerine kapılarını bu yıl 85. kez açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılış törenine saatler kala Swissotel'de fuara yönelik bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in yanı sıra çok sayıda yabancı delagasyon temsilcisi katıldı.
 
'Seneye tasarımı öne çıkaracağız'
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 1929 buhranı ve 2. Dünya Savaşı gibi süreçlerde dahi kapılarını açtığını belirterek, "Değişmeyen tek şeyin değişim olduğuna inanıyoruz. 85 yıllık tarihimizin özünü koruyarak fuarımızı yeniliyor, bugüne aktarıyoruz. Bu sene inovasyonu ön plana çıkardık. İEF zaten geçmişinden beri teknolojilerin yarıştığı bir arena. Seneye de yine inovasyonun başka bir versiyonu olan tasarımı ön plana çıkaracağız. Çok iddialı bir fuar hazırladık. Yurt içi ve yurt dışından 600 kültür sanat insanı, İzmirliler ve dünya ile buluşacak. Her yıl çıtayı biraz daha büyüterek fuarı hak ettiği yere getirmek görevimizdir. Malezya ve Manisa'ya da sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Yolumuz açık olsun." dedi.
 
'Buradan çıkacak ses...'
 
Toplantıda Kocaoğlu'ndan sonra söz alan İzmir Valisi Erol Ayyıldız ise konuşmasında İzmir Enternasyonal Fuarı'nın gücüne değinerek, "Yapılacaklar sadece İzmir'e değil, ülkemize ve uluslararası alana da katkı sağlayacaktır. Buradan çıkacak olan ses, uluslararası arenada çok güzel sesleri de beraberinde getirecektir." dedi.
 
 
'Bu yıl ilk defa ikili görüşmeler düzenledik'
 
Toplantının son konuşmacısı ise Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin oldu. Konuşmasına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, asker ve polislere gerçekleştirilen terör saldırılarını nefretle kınadıklarını belirterek başlayan Metin, "Açılışta 24 ülkeden heyetler olacak. Bu yıl ilk defa ikili görüşmeler düzenledik. Bundan sonraki yıllarda bunu öne çıkaracağız. Fuar gibi İzmir iş günlerini de bir gelenek haline getirmek istiyoruz. Bu yıl inovasyon temasının işlenmesi son derece isabetli olmuştur. Ülkemiz bu alandaki potansiyelini dünyaya gösterme fırsatı bulmuştur. 15 Temmuz'da asker kıyafetli teröristler Anayasa ve demokrasimizi hedef aldı. Bugün burada olarak Türkiye'ye duyduğunuz güven ve İzmir Enternasyonal Fuarı'na destepiniz için teşekkür ediyoruz. Avrupa ülkelerinin yapmadığını yapıp, zor günümüzde yanımızda duruyorsunuz." dedi.

Yayın Tarihi : 26.08.2016 : 13:08


Yorumlar

7552
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN