Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Küçükbay ve Kavuk Serbest Bırakıldı

Küçükbay ve Kavuk Serbest Bırakıldı
Örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 18 kişiden ilk etapta mahkemeye gönderilen 13 şüphelinin 6'sı tutuklandı. Aralarında, Küçükbay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, Abdullah Kavuk'un oğlu Metehan Kavuk ve Karakaş Atlantis Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş'ın da bulunduğu 7 şüpheli ise, yurt dışı yasağı getirilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

 
İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 18 kişiden ilk etapta mahkemeye gönderilen 13 zanlının 6'sı hakkında tutuklama kararı verildi. 7 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 17 iş adamı ile bir gazeteci, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 
Cumhuriyet Savcısı Zafer Dur'un savcılık sevk evrakı üzerinden tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderdiği 13 şüpheliden 6'sı, "silahlı terör örgütü üyesi oldukları" ve "örgüte finansal destek sağladıkları" suçundan tutuklandı.
 
Aralarında, Küçükbay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, kapatılan Gediz Üniversitesinin kurucu üyelerinden Abdullah Kavuk'un oğlu Metehan Kavuk ve Karakaş Atlantis Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş'ın da bulunduğu 7 şüpheli ise, yurt dışı yasağı getirilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
Tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 5 kişinin sorgusu ise devam ediyor.
 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, 35 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti. İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda Küçükbay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay ile FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Gediz Üniversitesinin kurucu üyelerinden Abdullah Kavuk ve oğlu Metehan Kavuk, Karakaş Atlantis Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş ve eski Zaman Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Vahit Yazgan gözaltına alınmıştı.

Yayın Tarihi : 25.08.2016 : 23:20

Etiketler : haber    haberler    kavuk    küçükbay    serbest    operasyon    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9380
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN