Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'İstihbarat Neden Paylaşılmadı?'

'İstihbarat Neden Paylaşılmadı?'
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı Ben TV'de yorumlarken, saldırıya yönelik istihbaratın kendileriyle paylaşılmamış olmasına tepki gösterdi.

 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Ben TV Ana Haber Bülteni'ne telefonla bağlanarak Burak Cilasun'un CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıya ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Tekin, olayla ilgili şunları söyledi:
 
"Olay kamuoyuna yansıdığı gibi. Sayın Genel Başkanımızın Artvin'in çeşitli ilçelerinde katılacağı etkinlikler vardı. Şavşat İlçesi'nde yollar patikadır saldırı orada gerçekleşti. 
 
GÜVENLİK GÜÇLERİ BÜYÜK BİR FELAKETİ ENGELLEDİ
 
Allahtan ön tarafta jandarmalarımız ve özel güvenlik güçleri vardı büyük bir felaketi engelledi. Maalesef bir şehidimiz var, Allah'tan rahmet  diliyorum. Bir kez daha özel güvenlik güçlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi büyük bir felaketle karşı karşıya kalmaktan kurtardılar.
 
TEKİN'İN BAĞLANDIĞI BEN TV ANA HABER BÜLTENİ İÇİN TIKLAYIN
 
İSTİHBARAT VARSA BİZE NEDEN BİLGİ VERİLMEDİ?
 
Bugün Sayın İçişleri Bakanı Efkan Ala açıklama yaparken, bölgenin kritik bir bölge olduğunu ve istihbarat doğrultusunda koruma altına alındığını açıkladı. Tabi bu bizim kafamızda soru işaretleri yarattı. Madem böyle bir istihbarat vardı, neden genel başkanımıza ya da partililere bilgisi verilmedi? Burada belli ki bir sorun var ve buna istinaden koruma altına alındı. Fakat bizim bundan haberimiz yok. En büyük soru işaretimiz budur. 
 
ORTAK ÇALIŞMA ÇAĞRISI
 
Genel başkanın koruma sayısının artırılması sorunu çözmüyor. 79 milyon vatandaşımızın güvenceye alınması gerekiyor. Daha birkaç gün önce 54 vatandaşın ölüm haberini aldık. Her gün gelen şehit haberleri yüreğimizi parçalıyor. Bizim tüm siyasi partiler olarak terörün üstesinden nasıl geliriz diye mutabakata varmamız, ortak bir çalışma yürütmemiz gerekiyor.
 
ARKASINDAKİ GÜÇLER' DİYİP DURUYORLAR
 
Sayın Başbakan saldırıdan sonra yaptığı açıklamada bugünlerde iktidar tarafından sık sık kullanılan bir ifadeyi yineledi. "Bu terör örgütlerinin arkasındaki güçler" diyip duruyorlar. Terörle ilgili olaylarda artık "başın sağ olsun", "geçmiş olsun" ve "arkasındaki güçler" laflarını duymak istemiorum. Ülkemiz güçlü, devletimiz güçlü. 79 milyon vatandaşımızın birlikte mücadele edecek gücü var. Ama bu şeilde başka yerleri işaret ederek, soru işareti yaratarak bir yere varamayız, çözüm üretmeliyiz. Bakanların, milletvekillerinin koruma altına alınması başka şey, her gün şehit haberi gelmesi başka şey. İktidar içerde ve dışarda yaşanan olaylarla ilgili bizi bilgilendirmiyor. Bu büyük bir eksiktir. Önceki iktidarlar ülkeyi ilgilendiren her konuda diğer partileri bilgilendirirdi. 
 
KILIÇDAROĞLU PROGRAMINI İPTAL ETMEYECEK
 
Sayın Genel Başkanımız Güneydoğu Anadolu'da planladığı gezilerin hiçbirini iptal etmeyecek. Teröre boyun eğersek, terörü yenemeyiz. 
 
TAKSİM'DE TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ
 
Şu an Taksime gidiyorum. İl örgütümüz ve partililerimizle birlikte yürüyüş yapacağız ve terörü lanetleyeceğiz." 

Yayın Tarihi : 25.08.2016 : 18:45


Yorumlar

9773
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN