Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Güven, İlçe Başkanlarını Ağırladı

Başkan Güven, İlçe Başkanlarını Ağırladı
CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, ilçe başkanlarıyla ilk toplantısını yaptı.

 

CHP İzmir'de 9 Eylül'de hem partinin kuruluş yıldönümünü hem İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü kutlayacak hem de Kurban Bayramı için bayramlaşacak.
 
CHP İzmir'de Alaattin Yüksel'in istifası sonrası tüzük gereği yönetim içinde yapılan seçimle başkanlık koltuğuna oturan Asuman Ali Güven, örgütle ilk toplantısını yaptı. Güven'in ilçe başkanlarıyla biraraya geldiğ itoplantı yaklaşık iki buçuk saat sürdü ve basına kapalı şekilde gerçekleşti. Toplantıya Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ve Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper toplantıya katılmadı. Toplantıda ilçe başkanları adına en önemli çıkışı Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin’in yaptığı öğrenildi. Tekin, Alaattin Yüksel’in istifasıyla başlayıp Güven’in il başkanı seçilmesi ile noktalanan süreçte ilçe başkanlarının fikrinin alınmamasının yanlış olduğunu söylediği öğrenildi. Tekin’in, “Bu süreçte farklı bir yol izlenebilirdi. İl başkanımızın istifasından haberimiz olmadı. Yeni başkan seçiminde de bize danışılmadı. Bundan sonraki süreçlerde ilçe başkanlarına bilgilendirme yapılması ve danışılması daha sağlıklı olur. Süreçte en doğru tavrı ilçe başkanları sergiledi. Sükunet içindeydiler. Kafalarında haklı eleştirileri vardı ancak hiçbiri basında bunları paylaşmadı. Kendilerine teşekkür ediyorum" dediği belirtildi.
 
CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, olası bir erken seçim ihtimaline karşı sandık örgütlenmesi üzerine çalışmalar yapılması gerektiğine dikkat çekti. Güven, üyesi olmayan veya üyesi az olan mahallelerde örgütlenilmesini istedi. Güven’in toplantıda “Kafamda il başkanlığı yoktu. Ancak il yönetimi oy birliğiyle benim başkan olmamı istedi. Ben de kabul ettim. Birlik ve beraberlik içerisinde süreci götüreceğiz. Enerjimizi içe dönük değil dışa dönük harcamalıyız. Özellikle parti içi konuları sosyal medyada veya basın aracılığıyla konuşmayalım. Aile içinde tartışalım. Benim için ilçe başkanları çok önemli. Ben belediye başkanlarından icazet almam. İcazet aldığım yer 'altıok'tur. Genel başkanımızı da partimizin hiçbir yöneticinin eleştirmemesi gerek. Süreçte birbirimizi bilgilendirelim ve danışalım" dediği öne sürüldü.
 
Öte yandan CHP İzmir'de 9 Eylül'de hem partinin kuruluş yıldönümünü, hem İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü kokteyle kutlayacak. Partinin kuruluşu için sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'na çelenk konacak ardından kokteyl verilecek. Parti örgütü kokteylde aynı zamada 12 Eylül'de başlayacak Kurban Bayramı için erken bayramlaşma da yapacak. CHP örgütü İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunu da akşam Büyükşenir Belediyesi'nin vereceği resepsiyona katılarak kutlayacak. 

Yayın Tarihi : 25.08.2016 : 11:06


Yorumlar

9261
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN