Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Enternasyonal Fuarı Ticarete de Doyuracak

İzmir Enternasyonal Fuarı Ticarete de Doyuracak
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 26 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihlerinde 85. kez düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), ticarete de doyuracak.

 

Bu yıl T.C. Ekonomi Bakanlığı himayesinde ilk kez düzenlenecek “İzmir İş Günleri Toplantıları”nda yatırım yapmak amacıyla İzmir’e gelecek olan yabancı heyetler ile katılımcı firmalar, özel iş görüşmeleri yapacak. Fuarın açılışından bir gün önce 25 Ağustos 2016’da başlayacak olan toplantılar; ertesi gün de devam edecek. T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından davet edilen, inovasyon alanında gelişmiş 30’dan fazla ülkeden gelmesi beklenen heyet, yatırım fırsatlarını değerlendirecek.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ ev sahipliğinde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) partnerliğinde yapılacak olan İzmir İş Günleri Toplantıları’nda bakanlar seviyesinde iş görüşmeleri yapılacak.
 
Her yıl başka bir tema çerçevesinde düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yılki ana teması “inovasyon”, İzmir İş Günleri Toplantıları’nda gerçekleşecek olan görüşmeler de bu tema çerçevesinde düzenlenecek. Toplantılarda; ülkeler arasındaki ticaret fırsatları ikili görüşmelerde masaya yatırılacak aynı zamanda ülke sunumlarında, ülkelerin ihracata açık oldukları iş kolları, inovasyon konusunda yatırım yapılabilecek iş sahaları görüşülecek.
 
Katılımcı ülkelerin Ekonomi Bakanları, Yatırım Bakanları ve bürokratlar; önemli iş adamları ve katılımcı firmalar arasında köprü görevi görecek, ülkeler arasında önemli iş bağlantılarının kurulmasına ön ayak olacak.
 
25 Ağustos Perşembe Günü Swiss Hotel’de ülke sunumlarıyla başlayacak olan toplantıda, ilk olarak Türkiye ekonomisi ve ticareti hakkında bilgilendirme sunumuyapılacak ardın da İzmir ekonomisi hakkında bilgiler verilecek. Daha sonra sırasıyla; Peru, Kosava, Gana,  Fildişi, Vietnam, Sri Lanka ve Irak ülkelerinden gelen heyetler, ülke ekonomileri ve ticaret fırsatları hakkında sunumlar yapacak. Öte yandan; bu yıl İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında partner ülke olarak fuara gelecek olan Malezya ile ikili iş görüşmeleri (B2B) yapılacak. Heyetler, 26 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılışına da katılacak. 25-26 Ağustos tarihlerinde 2 gün sürecek olan görüşmeler, 27 Ağustos’ta İzmir Enternasyonal Fuarı gezisiyle son bulacak.
 
10 gün sürecek etkinliklerle inovasyon, kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası olan Fuar, bu yıl da ticaretin buluşma noktası olacak; önemli iş bağlantıları için yeni fırsatlar yaratacak. 

Yayın Tarihi : 21.08.2016 : 11:43


Yorumlar

1048
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN