Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


FETÖ'ye Bir Darbe de O Ülkeden

FETÖ'ye Bir Darbe de O Ülkeden
Kazakistan’da Fetullahçı Terör Örgütü'yle (FETÖ) bağlantılı Kazak-Türk Eğitim Vakfı (KATEV) bünyesindeki okulların bir ay içerisinde denetleneceği bildirildi.

 

Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlık ve ilgili başka kurum yetkililerinden oluşan çalışma grubu tarafından KATEV’e bağlı okullarda incelenmesi gereken konulara ilişkin liste hazırlandığını belirtildi.
 
Açıklamada, çalışma grubunun 30 gün içerisinde yapacağı denetleme sürecinde okulların yerel eğitim kanununa uygunluğu, faaliyetleri ve kurumlara lisans verilmesine ilişkin koşulları karşılayıp karşılamadıklarının kontrol edileceği, denetleme sonucuna göre okulların kanunlara uygun olup olmadığına ilişkin karar verileceği belirtildi.
 
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 5 Ağustos’ta Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye karşıtı faaliyetlerde bulunanları desteklemeyeceklerini belirterek, iki ülkenin eğitim bakanlıkları tarafından ortak komisyon oluşturulacağını ve KATEV'e bağlı okulların kontrol edileceğini söylemişti.
 
Kazakistan’da FETÖ bağlantılı KATEV bünyesinde çok sayıda okul bulunuyor. 

Yayın Tarihi : 20.08.2016 : 15:48

Etiketler : FETÖ    Kazakistan    Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev    terörle mücadele       


Yorumlar

5351
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN