Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


4 Şeritlik Yol 8 Şeride Çıkıyor

4 Şeritlik Yol 8 Şeride Çıkıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’daki ulaşımı rahatlatmak için Doğuş Caddesi’nde sürdürdüğü yol genişletme çalışmalarıyla 4 şerit olan yolu yer yer 8 şeride çıkararak 31 Ağustos’ta kullanıma açacak. Doğuş Caddesi yeniden doğacak.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’nın çevre yolu ile bağlantısını sağlayan Doğuş Caddesi’nin kapasitesini yükselterek bölgedeki trafik yoğunluğunu ciddi oranda azaltacak. Buca’nın aynı zamanda Kaynaklar’la bağlantısını sağlayan Doğuş Caddesi’ndeki çalışma kapsamında, mevcutta iki gidiş - iki geliş olmak üzere toplamda 4 şerit olan yol, Kurban Bayramı öncesinde kavşak noktalarıyla birlikte yer yer 8 şeride çıkarmış şekliyle hizmet vermeye başlayacak. 1.300 metre uzunluğunda, 35 metre genişliğinde modern bir caddeye dönüşecek yol, üniversitelerin açılmasıyla birlikte bölgede önemli bir rahatlama sağlayacak.
 
3.5 milyon TL'ye mal oldu
 
Çevre Yolu Buca girişinde 4 şerit olan yolu 6 şeride çıkaran İzmir Büyükşehir Belediyesi, genişletilmiş bu bölümü 17 Haziran’da gerçekleşen Lisans Yerleştirme Sınavı’ndan (LYS) önce açarak ilk etabı tamamlamıştı. Birinci etabın bitirilmesiyle birlikte sıkışıklığı büyük ölçüde azaltan yolda, 31 Ağustos’tan itibaren de şerit sayısı maksimum 8'e çıkarılacak. 3.5 milyon TL’ye mal olan çalışma sayesinde, hem Bucalılar, hem de 9 Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü’nde öğrenim gören öğrenciler, daha rahat ve konforlu ulaşım imkanına kavuşacak. Buca'dan çevre yoluna çıkış yönündeki trafiği düzenleyecek tüm çalışmalar ise Kurban Bayramı’ndan önce tamamlanacak. 
 

Yayın Tarihi : 20.08.2016 : 10:53

Etiketler : doğuş caddesi    kurban bayramı    izmir büyükşehir belediyesi       


Yorumlar

9120
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN