Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Devir Kapanıyor

Bir Devir Kapanıyor
Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin Sağlık Bakanlığı'na devriyle birlikte İzmir'de de bir devir kapanıyor. Hatay'daki Asker Hastanesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlanıyor.

 

Uzun yıllardır askerlere hizmet veren ve daha sonra sivillere de hizmet vermeye başlayan İzmir'in Hatay Semti'ndeki Asker Hastanesi, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından ordudaki değişiklikler kapsamında sivilleşiyor.

Edinilen bilgiye göre hastanenin yataklı servisi ve poliklinikleri geçici olarak kapatılırken, yönetim ise İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne devrediliyor.

Pazartesi günü 'Medula sistemi' olarak adlandırılan sisteme geçecek olan hastanede; doktor, hemşire ve personeller de Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapmaya başlayacak.  Önceden 400 yatak kapasitesiyle hizmet veren hastanenin, yeni dönem için yapılacak düzenlemelerle birlikte 300 yataklı olarak hizmet vermesi planlanırken, Yeşilyurt Devlet Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bölgedeki yükünü de azaltması bekleniyor.

Medula sistemi nedir?

Medula sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan ve yürürlüğe konan merkezi bir programdır. İnternet üzerinden erişilebilen Medula sistemi sayesinde hastaneler, doktorlar, eczacılar ve optisyenler tıbbi cihaz, ilaç, sağlık malzemeleri, teşhis, tanı vb. kayıtları sisteme girer veya sistem üzerinde takip ederler. Medula sistemini farklı rollerde kullanıcıları bulunmaktadır ve her kullanıcı rolünün yetkileri farklıdır. Medula sistemini en yoğun kullanan kesimin içerisinde eczacılar ve optisyenler bulunmaktadır. Gerek reçete girişleri gerekse de SGK üzerinden reçete bedellerinin temini konusunda Medula sistemi eczacıların ve optisyenlerin gündeminde kritik bir yere sahiptir.

Yayın Tarihi : 19.08.2016 : 14:29


Yorumlar

5243
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN