Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

Duyunca Çok Şaşıracaksınız!
Kendall Jenner, kendisinde tripofobi olduğunu açıkladı.

 

Kardashian ailesinin ünlü üyelerinden bir tanesi Kendall Jenner itirafta bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde internette bu korkusunu itiraf eden Jenner şunları söledi: "Benim tripofobim olduğunu bilen hiç kimse var mı? Tripofobikler küçük delikli tuhaf yüzeylerden korkar. Bu yüzden pankek, petekli bal yiyemiyorum. Çok aptalca geliyor biliyorum ama sandığınızdan çok daha fazla insanda bu korku var. Hatta bu yüzden anksiyete geçiriyorum."
 
 
Kendall Jenner'ın anksiyetik atakları yüzünden geçtiğimiz günlerde annesi Kris Jenner apar topar iş için Londra'da bulunan kızının yanına gitmişti. Anne Kris Jenner, Keeping up with Kardashians isimli televizyon programında geçtiğimiz günlerde bu durumu açıkladı.
 
Peki tripofobi delik fobisi nedir? Peynir yüzeyindeki gibi ya da bal peteklerindekine benzer delik görüntüleri sizi rahatsız ediyorsa sizde de tripofobi olabilir. Yani delik fobisi. Kulağa tuhaf geliyor ama nadir görülen bir fobi olsa da gerçek.
 
Eğer bu tür objelere karşı duygusal tepkiler veriyorsanız bu fobinin bir belirtisi. Zararsız nesnelerdeki bu deliklere karşı tepki gösterilmesinin de bir nedeni var.
 
İngiltere'deki Essex Üniversitesi'nden profesör Arnold J Wilkins'e göre fobiler normalde bir deneyim sonucunda gelişir. Bu fobinin nedenleri ise kişinin daha önce köpek ısırığına, yılan sokmasına ve benzeri şeyleri maruz kaldıktan sonra vücudunda delikler oluşması olabilir.
 
Kaynak: Habertürk

Yayın Tarihi : 19.08.2016 : 11:57

Etiketler : Kendall Jenner    tripofobi    fobi    ünlü    manken    victoria\'s Secret    melek    hastalık    seksi       


Yorumlar

5108
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN