Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı, Başarıyı Tam 12'den Vurdu

Bayraklı, Başarıyı Tam 12'den Vurdu
Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BAYGEM), Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sonuçlarına göre bu yıl da yüzde 100’lük başarı sağladı. Geçtiğimiz günlerde Lisans Yerleştirme Sınavındaki başarısıyla adından söz ettiren Bayraklı’nın öğrencileri bu kez de TEOG’da gurur kaynağı oldu.

 

Türkiye’de derece yapan öğrencileriyle başarısına başarı katarak çıtayı her geçen gün yükselten BAYGEM öğrencileri TEOG’da da kendilerine yakışır sonuçlarla yüzleri bir kez daha güldürdü. BAYGEM’li 270 öğrenci sınava girerken, gençler tercihlerini kendi okullarında veya BAYGEM’in rehber eğitmenleri eşliğinde yaptı.
 
HAYALLERİNDEKİ LİSELERE YERLEŞTİLER
 
TEOG yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerden 160’ı Anadolu Liselerine, 99’u Anadolu Meslek Liselerine, 4’ü özel okullara, 6’sı Açık Öğretim Kurumlarına yerleşti, 1’i de nakil döneminde tekrar başvuru hakkı kazandı. Öğrencilerin önemli bir bölümünün hayallerindeki Anadolu Liselerini kazanması başta ailelerini olmak üzere büyük sevinç yarattı. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün desteği ile bu başarıyı daha üst seviyelere çıkarmayı hedefleyen BAYGEM, tüm plan ve programlarını başarı odaklı yaparak, öğrencinin sosyalliğini geliştirmeyi, bu doğrultuda kendine ve vatanına yararlı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.
 
ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM
 
Öğrencilerin başarısının her sınavda daha da arttığını ve bunun kendilerini mutlu ettiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Onların başarısı bizim gurur kaynağımız oluyor. Artık bu sonuçlar bizim için yeni bir şey değil. Çocuklarımız her sınavda daha yüksek puanlarla daha iyi yerleri kazanıyor, bu da bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” dedi.

Yayın Tarihi : 19.08.2016 : 10:03

Etiketler : bayraklı belediyesi    teog    baygem    sınav       


Yorumlar

1823
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN