Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arkas, Misafirlerini Bekliyor

Arkas, Misafirlerini Bekliyor
Metropolis’in bereketli topraklarında hayat bulan üzümlerin salkım salkım toplanma zamanı; bağ bozumu… Lucien Arkas Bağları içinde bulunan LA Mahzen, yılın bu en güzel zamanını ayışığında bağ bozumu eşsiz bağ manzarası ve leziz bir menüyle deneyimlemeye davet ediyor.

 

Mitolojinin anavatanı, tanrıçaların kenti Metropolis’te kurulmuş organik bir bağ olan Lucien Arkas Bağları’ndaki LA Mahzen Restoran yılın dört mevsimi, ister haftaiçi ister haftasonu hem turistler hem de İzmirlileri ağırlıyor.  
 
Bağ bozumu döneminin gelmesiyle farklı bir bağbozumu deneyimi yaşamak isteyenleri ağırlamaya hazırlanan Lucien Arkas Bağları’ndaki LA Mahzen’de sunulan özel menü ile mangal etten zeytinyağlılara salata çeşitlerinden peynir tabağına, tatlılara uzanan bir lezzet yolculuğu sunuluyor. 
 
25-26-27-28 Ağustos ve 1-2-3 Eylül tarihlerinde sunulacak özel menü ile misafirler keyifli akşam yemekleri ile bağ bozumu atmosferini yaşayacak. Arzu eden misafirler bağ manzarasına karşı keyifli akşam yemeğine ek olarak bağı gezip, üzümleri ayışığında toplayıp ilgilenenler üretim hakkında bilgi ve eğitim de alarak farklı bir bağbozumu deneyimi yaşayabiliyor. Bağbozumunu farklı kılan ise Lucien Arkas Bağları’nda üzümlerin gece serinliğinde, ay ışığında toplanması. 
 
 
Ayışığında hasat 
 
Ecocert tarafından tescil edilmiş Lucien Arkas Bağları'nda, üzümler kimyasal ilaçlar ve gübreler kullanmaksızın organik bağcılık yöntemleriyle yetiştiriliyor ve gece serinliğinde hasat ediliyor. Böylece üzümlerin, bölgeden  (Terroir’dan) kaynaklanan özgün meyvemsi aromalarının doğal olarak korunması sağlanıyor.
 
LA Mahzen’e gerek havalimanından gerek şehir merkezinden araç kullanmaya gerek kalmadan İZBAN ile ulaşmak mümkün. Kuşçuburun istasyonunda inildiğinde sadece 2 dakika mesafede. Üstelik rezervasyonla özel servis imkanı sunuluyor.

Yayın Tarihi : 18.08.2016 : 15:08

Etiketler : lucien arkas    bağ bozumu    üzüm bağı       


Yorumlar

6629
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN