Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı Buluşma Noktası Oldu

Bayraklı Buluşma Noktası Oldu
Bayraklı Belediyesi, ilçedeki parkları modern görünüme kavuşturarak, vatandaşların adeta buluşma noktası haline getirdi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Parkta yaşam kültürünü başlattık. İnsanlar parklarımıza gelerek ucuz fiyata çaylarını içiyor, yemeklerini yiyor, sohbet ediyor, hoşça vakit geçirmenin keyfini yaşıyor. Madde bağımlıları, alkolikler buralara gelemiyor” dedi.

 

Daha yaşanabilir bir Bayraklı için gece gündüz çalışan Bayraklı Belediyesi, parkları ve kafeteryaları ile dikkat çekiyor. Kısa sürede yenilenen veya yeni yapılan parklar, vatandaşların uğrak yeri haline gelirken, işletmelerdeki kaliteli ve ucuz hizmet de ziyaretçilerin beğenisini topluyor.
 
EŞSİZ KÖRFEZ MANZARISI SİZİ BEKLİYOR
 
Bayraklı Belediyesi’nin 75. Yıl Mahallesi’ndeki Gemi Trafik Denetleme İstasyonu’nun hemen yanında 6 bin 635 metrekare alan üzerine kurduğu Teras Park, eşsiz körfez manzarasıyla İzmir’in en gözde noktalarından biri olarak ilgi çekiyor. Hizmete girmesiyle kısa sürede Bayraklı’nın simge noktalarından biri haline gelen Teraspark'ta vatandaşlar muhteşem İzmir manzarasında sohbet edip, vakit geçirmenin keyfini sürüyor. Ayrıca Teras Park’ın restoran-kafe bölümünde uygun fiyatlarla kaliteli yemek yeme imkanı sunuluyor. Çocuk oyun grubu, banklar ve geçiş yollarının yer aldığı Teras Park, ziyaretçilerden tam not alıyor. Aynı şekilde Körfez Evleri’nde 3 bin 500 metrekarelik yeşil alanda yapılan ve muhteşem körfez manzarasıyla ilgi odağı haline gelen Göksel Arsoy Parkı, vatandaşların uğrak yerlerinden biri olarak her gün çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Parkın içinde yer alan Körfez Kafe’ye gelenler eşi benzeri olmayan manzara eşliğinde keyifli anlar yaşıyor.
 
EVLENECEKLERİN DEĞİŞMEYEN ADRESİ
 
Dünya Barış Anıtı ve Havuz Düğün Salonu ise, birlikte hayat sürmeye “evet” diyen çiftlerin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor. İzmirliler, Dünya Barış Anıtı’nın restoran bölümünde yemeklerini yerken İzmir’i en üst noktadan seyretme imkanını yakalıyor. Havuz Kafe’de ise, körfezin deniz kokusunu doyasıya hissediyorsunuz.
 
YENİ YAŞAM ALANLARI IŞIK SAÇIYOR
 
Yeşil alan içerisinde yer alan ve tam anlamıyla yaşam alanı haline gelen Mansuroğlu Mahallesi’ndeki Mürdüm ve Naz Kafe, Manavkuyu Mahallesi’ndeki Değirmen Kafe, Park Çay Evi (Migros Kafe), Osmangazi Mahallesi’nde Çınar Kafe, Haşim İşcan Caddesi üzerinde Bölge (metro) Kafe, Postacılar Mahallesi’nde Park Kafe ve Osmangazi Mahallesi’nde Gazi Kafe’ye gelenler keyifli anlar geçirmenin yanı sıra, ucuz fiyatlara yiyip, içebiliyor.
 
YEŞİLE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
 
Parklarla ilgili konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, parkta yaşam kültürünü başlattıklarını söyledi. Parkları yaşam merkezi haline getirdiklerini anlatan Başkan Karabağ, “Buralara Bayraklı’nın dışından vatandaşlarımız da geliyor. Rahat, huzurlu ortamlar yarattık. Kimi hemşehrim körfez manzarası eşliğinde kimi yeşil içinde yemek yiyor, çayını içiyor. Madde bağımlıları, alkolikler buraya gelemiyor. Fiyatlar da gayet uygun. İnsanların girebileceği yerler yapıyoruz ve çok büyük takdir topluyor. Avrupa’ya gittiğinizde parklarda çay ocakları, tuvaletler var. Biz de aynısını yaptık. Yeşile büyük önem veriyoruz. Bayraklı’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını kısa sürede 4.03 metrekareye çıkardık. Uygun olan yerlere vatandaşlarımızın nefes alacakları parklar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yayın Tarihi : 18.08.2016 : 10:15

Etiketler : bayraklı belediyesi    parklar    hasan karabağ       


Yorumlar

9975




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN