Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gümrükçü'den 17 Ağustos Mesajı

Gümrükçü'den 17 Ağustos Mesajı
CHP'li Utku Gümrükçü, 17 Ağustos'un yıl dönümüne ilişkin bir açıklama yaparak, depremle mücadelenin akılcı ve bilimsel yöntemlerden geçtiğini söyledi.

 

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Selim Utku Gümrükçü, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 17. yıl dönümünde dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Gümrükçü, depreme karşı aklın ve bilimin öncülüğünde laik sistemin gerekliliğini dile getirdi.
 
Gümrükçü'nün açıklaması şu şekilde;
 
"2016 Ağustos ayı başında Fransız uzmanlar Marmara denizinde 6 ay boyunca yaptıkları araştırmanın sonuçlarını yayınladılar. Le Figaro gazetesi de bu konuyu  “İstanbul’da deprem basıncı en yüksek seviyede” başlığıyla duyurdu…Habere göre Fransız yer bilimciler İstanbul’da Ricter ölçeğine göre 7 ila 8 arası bir deprem olacak diyorlardı… Haberle ilgili görüşleri alınan Kandilli Deprem merkezinden “Uzmanlar” ise “Biz bunu zaten biliyorduk… Ekstra anormal bir durum yok… Bu tür yazılar 6 ayda bir çıkıyor” diye cevap verdiler… 
 
17 Ağustos 1999 günü 7,4 şiddetinde gerçekleşen ve toplamda yalnızca 45 saniye süren Kocaeli depreminde resmi verilere göre 17 bin 480 yurttaşımız hayatını kaybetti... 25 bin civarı yurttaşımız da yaralandı… Ülkemizin ekonomik başkenti olan İstanbul da gerçekleşebilecek 7 ve üzeri bir depremde “On binlerce can kaybı yüz binlerce yaralı… Çöken ekonomi ve iç ve dış tehditlere açık bir ülke…” ile karşı karşıya kalacağımız açıktır. İstanbul Depremi bu ülkenin önündeki en büyük tehlikedir!
 
“FETÖ insanları üç harflilerle etkiliyor!” ya da “FETÖ elde etmek istediklerine büyü yapıyor” diyen zihniyet bu ülkenin acil sorunlarını çözemez. Adı İster “Eski” ister “Yeni” olsun Bilimsel düşünceyi rehber edinmeyen bir Türkiye’nin geleceği karanlıktır. 15 Temmuzda bir kez daha gördük ki çözüm bu ülkenin Cemaatler eliyle değil Mustafa Kemal’in çizgisinde ”Akıl ve Bilimin öncülüğünde Laik bir sistemle” yönetilmesindedir."

Yayın Tarihi : 17.08.2016 : 14:45


Yorumlar

6476
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN