Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


YDG-H Sözde Ege Bölge Temsilcisi Yakalandı

YDG-H Sözde Ege Bölge Temsilcisi Yakalandı
İzmir’de terör ve istihbarat ekiplerinin, bölücü terör örgüütü PKK’nın sözde gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik ortak operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı. Bu kişiler arasında terör örgütünün sözde gençlik yapılanması YDG- H Ege Bölge Temsilcisi olarak kente gelen ’Heval’ kod isimli T.A. da bulunuyor.

 

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 ayrı operasyon düzenlendi. Bornova ve Karabağlar ilçeleri başta olmak üzere belirlenen adreslere yapılan baskınlarda, toplam 22 kişi gözaltına alındı. Adreslerde çok sayıda örgütsel doküman da bulundu.
 
Teröristlerin, PKK’nın ilk eylemini gerçekleştirdiği 15 Ağustos 1984 tarihinin yıldönümünde, kentte ses getiren bombalı bir eylem planladığı da ortaya çıktı. 14 Ağustos gecesi, bombalı saldırı yapmayı planlayan teröristler ile gençlik yapılanmasının sözde Ege Bölge Temsilcisi olarak kente gelen ’Heval’ kod isimli T.A. da yakalandı. T.A.’nın, Nusaybin, Cizre gibi ilçelerde olduğu gibi İzmir’de, belirlenen bölgelerde, sokak çatışmaları çıkarmayı planladığı öğrenildi. T.A.’nın, yakalanmamak için, kendisine yardım ve yataklık eden ailelerin evlerinde misafir gibi gizlendiği saptandı.

Yayın Tarihi : 16.08.2016 : 18:42

Etiketler : İzmirdeki operasyonda    Ydg-H    Sözde    Ege    Bölge    Temsilcisi    Yakalandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9349
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN