Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Limanlarda FETÖ Alarmı

Limanlarda FETÖ Alarmı
FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik önlemler İzmir'in Alsancak ve Aliağa limanlarında da kendini gösteriyor.

 

Burak Cilasun / Ben TV

15 Temmuz'da başarısız bir darbe girişimi gerçekleştiren FETÖ / PDY yapılanmasına yönelik olarak operasyonlar devam ederken, örgütün para kaynaklarının kurutulması için alınan önlemler de dikkat çekiyor.

Önlemlerin uygulandığı noktalardan biri de limanlar oldu. Edinilen bilgiye göre örgütün finansmanında kullanılmak üzere konteyner ile yurt dışına para çıkarılabileceği istihbaratı üzerine polis ekipleri ve gümrük müdürlükleri harekete geçti.

İzmir Alsancak Limanı ve Aliağa'daki limanlara giriş yapacak olan ve konteyner taşıyan tüm TIR'lara x-ray cihazından geçme zorunluluğu getirildi. Ekiplerin bu cihaz yöntemiyle tüm konteynerleri tek tek denetlediği öğrenildi. Aliağa'da yalnızca Nemport Limanı'nda X-ray cihazının olması nedeniyle diğer limanlardaki konteynerlerin de buraya taşındığı belirtiliyor.

Polis ekipleri önlem aldı

Uygulamayla birlikte, şehir merkezindeki trafiği aksatmamak adına Alsancak Limanı C Kapısı'ndan içeri alınan TIR'ların, liman içindeki boş alana çekildiği ve buraya sıralanan araçların teker teker kontrol edildiği, yüklemelerin ancak detaylı kontrol sonrasında gerçekleştirildiği belirtildi. Polis ekiplerinin liman girişlerinde tedbir aldığı görüldü.

Öte yandan limanlardaki x-ray cihaz sayısının yetersizliği nedeniyle gümrük müşavirlikleri ve firmaların gecikmeden dolayı sıkıntı yaşadığı da gelen bilgiler arasında.

Yayın Tarihi : 16.08.2016 : 12:14


Yorumlar

1176
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN