Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uyuşturucu Bağımlısı Çocukları İçin Yardım İstediler

Uyuşturucu Bağımlısı Çocukları İçin Yardım İstediler
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde oturan Hayrettin ve Sevim Yalçıner çifti, çocukları 16 yaşındaki C. Yalçıner’in uyuşturucu bağımlığından kurtarılması için yardım istedi. Gözü yaşlı baba Hayrettin Yalçıner, "Bir babaya yardımcı olunsun istiyorum. Oğlumun bu maddeden kurtulmasını istiyorum" dedi.

 

 
Alanya’nın Demirtaş Mahallesi’nde oturan ve gündelik işlerde çalışarak geçinen Hayrettin- Sevim Yalçıner çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü C. Yalçıner, 3 yıl önce uyuşturucu kullanmaya başladı. Kısa süre sonra durumu fark eden aile, çocuğu tedavi için çeşitli merkezlere götürdü. Ancak tedavilere karşılık vermeyen ve hem evden, hem de götürüldüğü merkezlerden kaçan C. son olarak Alanya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı koruma evine yerleştirildi. C. Yalçıner buradan da geçen hafta kaçarak kayıplara karıştı.
 
’BU MADDEDEN KURTULMASINI İSTİYORUM’
 
Oğlunun arkadaş ortamında uyuşturucuya alıştırıldığını öne süren Hayrettin Yalçıner, "Çocuğumuz madde bağımlısı ve evden kaçtı. Çocuğumun ’baba yardım et’ feryatları kulağımdan çıkmıyor. Oğlumun acil olarak tedavi merkezine yerleştirilmesi gerekiyor. Antalya ve Konya’ya götürdük olmadı. Sosyal hizmetlere başvurduk, ’Bizlik bir şey kalmadı’ dediler. Bir babaya yardımcı olunsun istiyorum. Oğlumun bu maddeden kurtulmasını istiyorum" dedi.
 
’İKİ ÇOCUĞUM DA GÜVENDE DEĞİL’
 
Hala kayıp olan C. Yalçıner’in bulunmasını isteyen anne Sevim Yalçıner de "İmkanımız olmadığı için devletten bu konuda yardım istedik. Oğlum, uyuşturucu kullandığı için evdeki iki çocuğum da güvende değil. Oğlumun uyuşturucu tedavisi için Ankara’ya gitmesi gerekiyor. Çocuğumuzun bulunması ve tedavisi için yetkilerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 15.08.2016 : 20:51

Etiketler : Uyuşturucu    Bağımlısı    Çocukları    İçin    Yardım    İstediler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7985
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN