Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2640 Rakımlı Ovit’te Demokrasi Şöleni

2640 Rakımlı Ovit’te Demokrasi Şöleni
RİZE’nin İkizdere İlçesi’nin 2640 rakımlı Ovit yaylasında, Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Demokrasi Şöleni’nin ikinci gününde dağıtılan 20 bin Türk bayrağını dalgalandıran vatandaşlar, kahramanlık türküleri ile demokrasi şehitlerini andı. Darbe girişimi sırasında İstanbul Boğaz köprüsünde açılan ateş sonucu şehit düşen Kemal Ekşi’nin annesi Hayri Songül Ekşi de etkinliğe katıldı ve oğluyla gurur duyduğunu söyledi.

 

 
Ekşioğlu Vakfı tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına Ovit yaylasında düzenlenen Demokrasi Şöleni’nin ikinci günündeki etkinliklere Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İkizdere Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, İl Jandarma Komutanı Albay Semin Coşkun, Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi ile darbe girişimi sırasında İstanbul Boğaz köprüsünde vücuduna isabet eden kurşunla hayatını kaybeden Kemal Ekşi’nin babası Ekrem, annesi Hayriye Songül Ekşi ile kardeşleri Kübra, Muhammet ve Hüseyin Ekşi ve vatandaşlar katıldı.
 
20 BİN TÜRK BAYRAĞI DALGALANDI
 
Ovit yaylasında katılanlara 20 bin Türk bayrağı ile ay yıldızlı tişört dağıtıldı. Tişörtleri ve Türk bayraklarından alabilmek için adeta birbirleri ile yarışan vatandaşlar tişörtleri giydi,  ’Türkiyem’ türküsü eşliğinde Türk bayrakları ile Ovit’i renklendirdi.
 
VALİ BEKTAŞ: UMARIM HERKES AKLINI BAŞINA TOPLAR
 
Demokrasi Şöleni’nde vatandaşlara seslenen Rize Valisi Erdoğan Bektaş, darbe girişimi sırasında şehit düşenlerden birinin de etkinliği düzenleyen Ekşioğlu ailesinden olduğunu hatırlatarak şöyle dedi:
 
"Bir daha başımıza buna benzer belalar gelmesin diyoruz. Bu belaların başımıza açılmasında dışarından olduğu gibi içimizden de destekler oldu. Dışarıdan destekler hep olmuştur ve olacaktır. İçerideki destekler bizi yaraladı ve üzdü. Umarım herkes aklını başına toplar ve ülkemizin başına böyle olaylar açılmasına katkı verilmez."
 
ŞEHİT KEMAL EKŞİ’NİN ANNESİ: OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM
 
Demokrasi Şöleni’nde, darbe girişimi sırasında İstanbul Boğaz Köprüsü’nde vücuduna isabet eden kurşunla şehit düşen Kemal Ekşi’nin ailesine plaket verildi. Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın elinden plaketi alan şehidin annesi Hayriye Songül Ekşi, oğluyla gurur duyduğunu söyledi.
 
Demokrasi Şöleni, sanatçıların 15 Temmuz anısına söylediği kahramanlık türküleri ile devam etti.

Yayın Tarihi : 14.08.2016 : 15:30

Etiketler : Rakımlı    Ovitte    Demokrasi    Şöleni    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6104
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN