Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Selami Şahin’den Özel Konser

Selami Şahin’den Özel Konser
Ünlü şarkıcı ve besteci Selami Şahin ’sanat hayatının 50’nci yılı konser programı’ kapsamında Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde sahne aldı. 15 Ağustos’ta 68 yaşına girecek olan Şahin, çocuklarının sahneye getirdiği pasta ile erken kutlama yaptı.

 

Selami Şahin, 50’nci sanat yılı nedeniyle verdiği konserler kapsamında Bodrum Antik Tiyatro’da sevenleriyle buluştu. Konseri aralarında Fedon, Akrep Nalan, Yonca Evcimik, Şahin’in eşi Didem Şahin ve çocuklarının olduğu 1500 kişi izledi. Konserin başlamasıyla, Demet Akalın ve eşi Okan Kurt da kucakladrında kızları Hira ile konsere geldi. Konserine çocukluk yıllarını anlatan kısa bir film gösterimi ile başlayan Şahin, 15 yaşında anne ve babasının yanından ayrıldığı tahta bavulu ile sahneye çıktı. İlk olarak ’Seninle Başım Dertte’ şarkısını seslendiren Şahin ardından ’Alışmak Sevmekten Zor’, ilk yaptığı ve Altın Kelebek / Yılın Bestesi ödülünü aldığı bestesi ’Sen Mevsimler Gibisin’ ve ’Sana Merhaba Dedim’, ’Sensiz Olmuyor’ şarkılarını seslendirdi. Daha sonra çocukları Lider Şahin, Emirhan Şahin ve İrem Şahin pasta ile sahneye gelip, 15 Ağustos’ta 68 yaşına girecek babalarına erken doğum günü kutlaması yaptı. Duygulu anlar yaşayan Şahin zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.
 
DEMET AKALIN’LA DÜET
 
Pastanın kesilmesinden sonra devam eden konserde Selami Şahin’e ’Seni Seviyorum Anlıyor Musun’ isimli şarkıda pop müziğin ünlü ismi Demet Akalın eşlik etti. Selami Şahin, şarkı aralarında da hayatı ile ilgili anekdotlara yer verdi. Şahin 15 yaşında Hatay’dan ayrıldığını ve müzikle uğraşabilmek için çok çeşitli işlerde çalıştığını anlattı. Şahin şöyle dedi:
 
"Bugünlere ulaşmak kolay olmadı. Ama ne kazandıysam annemle ve babamla, ailemle paylaştım. Kendi kendime kitapların yardımıyla nota öğrendim. İlk bestem ’Sen Mevsimler Gibisin’ yarışmaya katıldım ve babam yaşındaki bestekarlar ile yarıştım. 4’üncü Altın Kelebek / Yılın Şarkısı ödülünü aldım. 400’e yakın bestem var. Bunların içinden bir repertuvar seçtik. Bu gece sadece kendi bestelerimi sizlere seslendireceğim." 
 
Şahin kendisi ile düet yapan Demet Akalın’a da teşekkür etti. 2 saat sahnede kalan Şahin’i konseri sonunda sevenleri ayakta alkışladı.

Yayın Tarihi : 14.08.2016 : 11:41

Etiketler : Selami Şahin    Özel Konser    Muğla    Bodrum    Demet Akalın   


Yorumlar

3516
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN