Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Denizde Temizlik Zamanı

Denizde Temizlik Zamanı
Menderes Belediyesi Deniz Zabıtası tarafından 15 günde bir denizde temizlik gerçekleştiriliyor.

 

Menderes Belediyesi tarafından Türkiye’nin ilk Deniz Zabıtası, ayda iki kez deniz temizliği gerçekleştiriyor.  43 kilometrelik sahil şeridinin tamamında gerçekleştirilen çalışma kapsamında kıyıdan akıntıyla gelen ve gemilerden atılan katı atıklar denizden toplanıyor. Gün boyu süren temizlik işleminin ardından toplanan atıklar geri dönüşüm kutularına gönderilerek, geri dönüşüme kazandırılıyor.

Derneklerde katılıyor

Rutin olarak gerçekleşen deniz temizliğine çeşitli sivil toplum kuruluşları da katılarak destekte bulunuyor. Son uygulamaya Özdere Çevre Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği de katılım sağladı. Derneğe iletilen şikayetler de dikkate alınarak dernek mensupları ile birlikte yerinde tespitler yapıldı ve toplama işlemi gerçekleştirildi.

Çalışmalarımız sürecek

Deniz temizliğiyle ilgili konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “  Vatandaşımız için her şeyin en iyisini düşünüyoruz. Daha sağlıklı bir deniz suyu için Deniz Zabıtamız ile düzenli olarak temizlik yapıyoruz. Ekiplerimiz 43 kilometrelik sahil şeridimizde denizimizi açıklara kadar gezerek gerek kıyıdan akıntılarla gelen atıkları, gerekse gemilerden atılan katı atıkları tespit ediyor ve temizleme işlemini gerçekleştiriyor. Toplanan atıklar hali hazırda hizmetini sunduğumuz geri dönüşüm kutularımıza gönderiliyor ve böylece geri dönüşüme kazandırılmış oluyor. 15 günde bir gerçekleştirdiğimiz çalışma ile denizlerimizin temizliğine önem gösteriyoruz” dedi.

Yayın Tarihi : 14.08.2016 : 10:13

Etiketler : Menderes Belediyesi    Deniz Zabıtası    Deniz Temizliği   


Yorumlar

9106
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN