Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dokuz Eylül'de FETÖ Operasyonu

Dokuz Eylül'de FETÖ Operasyonu
Dokuz Eylül Üniversitesi'nde darbe girişiminin ardından oluşturulan komisyonun yaptığı çalışmalardan sonra açığa almalar sürüyor. Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, şu ana kadar aralarında akademisyenlerin de bulunduğu toplam 61 kişinin açığa alındığını, hakkında kuvvetli şüphe olmayan 77 kişi hakkında ise soruşturma başlatıldığını söyledi.

 

Darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantıları kişilerin tespiti için Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde bir komisyon oluşturuldu. YÖK, emniyet ve üniversite bünyesinden gelen bilgileri değerlendiren komisyonun şu ana kadar 61 kişiyi açığa aldığını söyleyen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, "İki ayrı komisyon var, biri personelle ilgili diğeri ise öğrencilerle ilgili gelen bilgileri değerlendiriyor. Hakkında kuvvetli şüphe bulunan aralarında 29 akademisyenin de bulunduğu 61 kişi açığa alındı. Ayrıca hakkında kuvvetli şüphe olmaması rağmen önlem amacıyla 77 kişi hakkında da açığa alma işlemi yapmadan soruşturma başlatılmasına karar verildi. Öte yandan, 22 öğrenci hakkında da yine soruşturma açıldı" dedi.
 
TAHSİS SÜRESİ BELLİ DEĞİL
 
İzmir Üniversitesi'ne el konulmasının ardından DEÜ'ne tahsis edildiğini kaydeden Rektör Füzün, "İzmir Üniversitesi'nin taşınır ve taşınmazlarına devlet tarafından el konuldu ve bizim üniversitemize tahsis edildi. Şu an kapıları kapalı ve ne olacağını bilmiyoruz. Eğer uzun süreli tahsis olur ve öğrenciler de verilirse biz burayı kullanabiliriz. Ancak şu an bu konuda bir netlik yok. Oradaki öğrenciler de üniversiteye kayıtlandıkları yıl aldıkları ÖSYM puanına göre tercih yapabilecek" diye konuştu.
 
YENİ REKTÖR ATAMASI YAPILMADI
 
Geçen 6 Ağustos'ta görevinin dolduğunu hatırlatan Rektör Füzün, "İlgili mevzuat ve yönetmelik gereği yeni rektör atanıncaya kadar mevcut rektör görevini devam ettirir. Üniversitemize yeni rektörün kısa sürede atanacağını düşünüyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 12.08.2016 : 14:17


Yorumlar

5612
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN