Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşlek Meydan Yenileniyor

İşlek Meydan Yenileniyor
O ilçede belediye, işlek meydanı yenileme kararı aldı.

 

Buca Belediyesi ilçenin çehresini değiştirecek projelerinden birini de Kozağaç Meydanı’nda uygulayacak. Kentin en işlek merkezlerinden biri haline gelen Kozağaç Meydanı’nda düzenleme çalışmalarına başlamaya hazırlanan Buca Belediyesi, bölgeyi adeta baştan yaratacak. Gezi alanlarından, ağaçlandırma çalışmalarına kadar birçok bakımdan yenilenecek olan meydanın atık toplama sistemi de yeraltı çöp konteynerleriyle rahatlatılacak.
 
Buca Belediyesi, ilçenin gelişim hızını ve artan araç trafiğini göz önünde bulundurarak kent meydanlarını kullanım rahatlığı açısından yeniden düzenleme çalışmalarına hız verdi. Kentin nüfus yoğunluğuyla göz çarpan bölgelerinden Kozağaç için geliştirme projeleri oluşturan Buca Belediyesi, Kozağaç Meydanı’nı baştan aşağı yenileme kararı aldı. 
Yayaların konforlu ve keyifli ortamlarda ulaşım sağlamasının yanında araç trafiğini de rahatlatıp, düzen getirecek düzenlemenin ön planda tutulduğu projenin yılsonuna kadar tamamlanması planlanıyor. 
 
Meydanda 235 metrekare bitkisel alan oluşturarak, bölge sakinlerini yeşille buluşturacak olan Belediye, meydanın etrafındaki alanda 145 metrekare kaldırım parke döşemesi yapacak. Buca Belediyesi ayrıca bölge trafiğinin rahatlaması için, atık toplama çalışmalarını yeraltı çöp konteyneri sistemine geçerek çözecek.    

Yayın Tarihi : 12.08.2016 : 10:55

Etiketler : buca belediyesi    kozağaç meydanı   


Yorumlar

3680
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN