Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eski Hatlar Yenilenecek

Eski Hatlar Yenilenecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Torbalı merkezinin 1970’lerden kalma içme suyu şebekesini baştan sona yeniliyor. 40 milyon liraya mal olacak tarihi yatırım önümüzdeki ay başlıyor.

 

Eskiyen içme suyu şebekeleri nedeniyle su sıkıntısı yaşayan çevre ilçeler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla sağlıklı ve kesintisiz suya kavuştu.
 
2004 - 2015 yılları arasında  3  bin 260 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu şebekesi döşeyerek önemli yatırımlara imza atan İZSU, 2016 yılında da yatırım seferberliğini sürdürüyor. İZSU son olarak Torbalı, ilçe merkezindeki  içme suyu şebekelerini baştan sona yenilemek için önümüzdeki ay imalatlara başlıyor. 40 milyon liraya mal olacak yatırım kapsamında 19 kilometresi asbest iletim hattı olmak üzere toplam 270 kilometrelik içme suyu şebekesi yenilenecek. Yeni imara açılan bölgelerde de içme suyu hatları oluşturulacak. İlçedeki yaklaşık 60 mahalleyi kapsayan yatırım 900 günde tamamlanacak.
 
8 milyon liralık yatırımla Torbalı’nın Türkmenköy, Yoğurtçular, Karaot, Korucuk, Özbey, Yeniköy, Ahmetli ve Sağlık mahallelerinde 88 kilometrelik içme suyu yatırımlarının sürdürdüğünü belirten İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, “Torbalı’nın pek çok mahalle ve köyünde bugüne kadar 369 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi yeniledik. Şimdi de ilçe merkezinde 1970’li yıllardan kalma içme suyu şebekesini baştan sona yenileyeceğiz” diye konuştu.
 
12 yılda 127 milyon TL yatırım
 
İZSU Genel Müdürlüğü, 2004 yılından bu yana Torbalı’ya 87 milyon liralık yatırım yaparak pek çok önemli alt yapı sorununu çözdü.  7.2 milyon liralık yatırımla Torbalı, 5,1 milyon liralık yatırımla da Ayrancılar-Yazıbaşı atık su arıtma tesisleri hizmete alındı. 43 su deposu açılarak Torbalı’nın susuzluk sorunu çözüldü. 369 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi, 145 kilometre kanal şebekesi döşendi. Çaybaşı, Pamukyazı, Subaşı mahalleleri iletim hattı, Şehitler ve Eğerci mahallelerinde 30 kilometrelik atık su şebekesi döşeme çalışmaları devam ediyor. Ayrancılar bölgesi Türkmenköy, İnönü, Mustafa, Kemalpaşa ve Fevzi Çakmak mahallelerinde 78 kilometrelik atık su şebeke döşeme çalışmaları devam ediyor. Türkmenköy, Yoğurtçular, Karaot, Korucuk, Özbey, Yeniköy, Ahmetli ve Sağlık mahallerine 88 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi döşeniyor. Torbalı merkezinin şebekelerinin de yenilenmesi ile İZSU’nun ilçeye yaptığı yatırım tutarı 127 milyon lira olacak.  

Yayın Tarihi : 12.08.2016 : 10:07

Etiketler : izmir büyükşehir belediyesi    torbalı    yatırım    izsu       


Yorumlar

4521
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN